Yükleniyor...

Mike Novogratz Nasıl 95 Dolardan Bitcoin ve 0.99 Dolardan Ethereum Aldığını Anlattı

Ünlü milyarder ve yatırımcı Mike Novogratz yaptığı bir röportajda kripto para piyasasına ilk olarak nasıl girdiğini anlattı

mike novogratz nasil btc ve ethereum satin aldigini acikladi

Ünlü milyarder ve yatırımcı Mike Novogratz yaptığı bir röportajda kripto para piyasasına ilk olarak nasıl girdiğini anlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Eski hedge fonu yöneticisi ve Galaxy Digital’in Kurucusu Mike Novogratz, Alex Saunders ile yaptığı röportajda ilk olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alımını şu şekilde açıkladı;

“Bir arkadaşımdan telefon aldım ve bana Bitcoin’i sordu ve ben bu kavramı daha önce hiç duymamıştım. Yaptığım 15 dakikalık araştırma sonucunda harika bir teknoloji olduğunu anladım. Bu 2012 yılında Avrupa mali krizi içerisinde gerçekleşti ve ilk Bitcoin alımım yaklaşık 95 dolar seviyesinden gerçekleşti.”

“Bitcoin’i ilk olarak araştırmaya başladığımda, bunun harika olabileceğini düşündüm ve arkadaşım Dan Moorhead’i aradım. Yeterli zamanı olmadığını söyleyen Moorhead, iki hafta sonra beni arayarak dostum bu dünyayı değiştirecek dedi ve bu şekilde 30.00 BTC alımımı gerçekleştirdim.”

“İlk olarak düşüncem 1000 dolar seviyesine yükselince satmaktı ancak ortağım buna izin vermedi. Planıma göre 30 milyon dolar kazanacaktım ve hayatımın geri kalanında bu olaya gülerek bakacaktım. Ortağım sana iyilik yapıyorum bu çok daha yüksek seviyelere çıkacak dedi ve onu dinledim.”

“Bitcoin 2012-2014 yılları arasında bir spekülasyondu ancak şu an bunun gerçekten merkezi olmayan bir devrim olduğunu anlayabiliyoruz.”

Mike Novogratz’ın kripto paralara ilk yatırımı Bitcoin oldu daha sonra ise Ethereum satın alan Novogratz bu anısını da şu şekilde anlatıyor;

“ETH 0.95 dolar seviyesinden işlem görüyordu. O zamanlar satın almak bu kadar kolay olmuyordu bu yüzden ilk Ether’imi Vitalik’ten satın aldım. Onu aradım ve onunla bir akşam yemeğinde tanıştım. Bu görüşmenin sonucunda 0.99 dolar 0.98 dolar seviyelerinden 500.000 ETH satın aldım ve bu şekilde gerçekten tam bir kripto manyağı oldum.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x