Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) MoneyGram, Ripple (XRP) ile Olan Ortaklığını Askıya Aldı

MoneyGram, Ripple (XRP) ile Olan Ortaklığını Askıya Aldı

ABONE OL:google-news

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) arasında devam eden davanın ardından MoneyGram, Ripple platformunda ticareti askıya almaya karar verdi. Şirket, devam eden davaya ilişkin “belirsizliği” öne sürdü ve şunları söyledi:

“SEC ile devam eden davalarına ilişkin belirsizlik nedeniyle Şirket, Ripple platformunda ticareti askıya aldı.”

İki yıllık bir ortaklığın parçası olarak MoneyGram, Haziran 2019’dan bu yana kripto para firması ile birliktedir  Ripple firmaya yaklaşık 50 milyon dolar yatırım yapmayı kabul etti. Ayrıca, MoneyGram’ın isteğe bağlı likidite hizmetini kullanmak için Ripple, şirkete “piyasa geliştirme ücretleri” için milyonlarca dolar ödüyor.

MoneyGram, “ilk çeyrekte Ripple pazar geliştirme ücretlerinden herhangi bir fayda” planlamadığını belirtti. Dahası, firma yeni açıklamasında MoneyGram’ın 2020’nin ilk çeyreğinde “Ripple pazar geliştirme ücretlerinden” 12,1 milyon dolarlık bir “net gider kazancı” elde ettiğini söyledi.

23 Aralık 2020 itibariyle MoneyGram, SEC’in Ripple’a karşı yasal işlemine ilişkin resmi bir açıklama yayınladı. O sırada şirket, “doğrudan transferler için ODL platformunu veya RippleNet’i” kullanmadığını ve “SEC eylemine taraf olmadığını” söyledi. Ayrıca, dava geliştikçe olası herhangi bir etkiyi de izleyeceğini söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar