Yükleniyor...

Morgan Stanley, Bitcoin Rallisine Değindi

Morgan Stanley, bankacılık sektöründeki iflasların ABD doları likiditesinin artmasına yol açtığını ve bunun da Bitcoin rallisini desteklediğini söyledi.

Morgan Stanleye Gore Kripto ETP Pazari Buyuyor

Morgan Stanley, bankacılık sektöründeki iflasların ABD doları likiditesinin artmasına yol açtığını ve bunun da Bitcoin rallisini desteklediğini söyledi. 

Morgan Stanley’e göre bu durum Bitcoin’in kazançlarına katkıda bulunmuş olsa da, fiyat hareketini etkileyen başka faktörler de bulunuyor. Bankanın araştırma raporuna göre, Bitcoin’in alım satım emir defteri likiditesi şu anda bir yılın en düşük seviyesinde. Rapora göre, daha düşük hacimler eskisinden daha büyük fiyat hareketlerine yol açabilir. 

Bitcoin Hacminin Büyük Bölümünü Binance Oluşturuyor

Bitcoin’in işlem hacminin yüzde 80’ini Binance’in oluşturduğuna dikkat çeken rapor, platformdaki yatırımcıların kripto para birimi için günlük fiyatı belirlediğine değindi. 

Buna ek olarak, stablecoin’lerin ihracı geçtiğimiz yıl arttı. En büyük stablecoin olan Tether’in ihracında geçtiğimiz ay yüzde 10, bu yıl ise yüzde 16’lık bir artış görüldü. 

Ancak Tether ihracında yaşanan bu artışı Binance USD ve USD Coin gibi diğer varlıklardaki azalmayı dengelemek için yeterli olmadı. Stablecoin akışı, kripto ekosistemine giren likiditenin bir göstergesi olarak görülebilir. 

Bitcoin’in fiyat hareketini etkileyen çeşitli faktörler olsa da Morgan Stanley raporu, artan ABD doları likiditesinin kripto para birimine bir miktar destek sağladığını öne sürüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner