Yükleniyor...

Paraguay’ın Bitcoin (BTC) Yasa Tasarısı Ne Anlama Geliyor?

Paraguaylı vekil Carlitos Rejala, sosyal medya hesabı üzerinden Bitcoin yasa tasarısını kamuoyuyla paylaştı.

paraguay bitcoin

Paraguaylı vekil Carlitos Rejala, sosyal medya hesabı üzerinden Bitcoin yasa tasarısını kamuoyuyla paylaştı. Peki Rejala’nın bu tasarısının içeriği ne?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Paraguay Milletvekili Carlitos Rejala, yasanın neler getireceğini Twitter hesabından flood olarak anlattı:

“Paraguay’ın kripto para dostu yasa tasarısının sunumuna hoş geldiniz. Bu yasa yenilenebilir enerjimizi korumamıza ve optimize etmemize olanak sağlayacak.

Paraguay bugün, enerji egemenliğini garanti altına alan tarihi bir düzenleyici yolculuğa çıkıyor. Dijital Varlıklar için düzenleyici çerçeve her ülkenin kendisine göre şekillenecektir. Hiçbir ülkeninki aynı değildir. Bu yasa tasarısı, yabancı yatırımları çekmek için kripto para üretim endüstrisi hakkında net bir düzenleyici çerçeve sağlıyor.

Yasa ile birlikte dijital varlıkların yönetimi, trade’i ve saklanması için en iyi uygulamalar teşvik edilecek. Böylelikle Paraguaylı tüketiciler korunmuş olacak. Proaktif ve net denetim yoluyla kara para aklamanın önüne geçilebilecek.

Paraguay’a kripto para madenciliği için gelen yatırımcıların yasal ve finansal yönden korunmaları sağlanacak.

Paraguay, yasa tasarısının geçmesinin ardından kendisini bu rekabetçi sektörün içerisinde konumlandıracak. Ülke sürdürülebilir kripto para madenciliğine öncülük etmeyi planlıyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x