Yükleniyor...

Paxos, FTX Saldırısında Çalınan 20 Milyon Dolarlık Varlığını Geri Aldı

Blockchain şirketi Paxos, FTX saldırısının ardından çalınan 20 milyon dolarlık token'ı geri almayı başardı.

paxos 5

Blockchain şirketi Paxos, FTX saldırısının ardından çalınan 20 milyon dolarlık token’ı geri almayı başardı.

Sam Bankman-Fried’ın iflas başvurusu yapmasının ardından borsa, 400 milyon dolarlık bir saldırıya uğramıştı. Çalınan varlıklar arasında Paxos’un altınla desteklenen token’ı olan PAXG de vardı.

Paxos, Token’larını Geri Aldı

Şirket, bilgisayar korsanları tarafından kontrol edilen dört cüzdandan 20 milyon dolar değerindeki 11.184 PAXG2yi dondurmayı başardı. Altı haftanın ardından ekip, varlıkları geri aldı.

Güvenlik firması PeckShield, zincir üstü verilere dayanarak, Paxos’un Etherscan tarafından “FTX Accounts Drainer” olarak etiketlenen adreslerden çalınan token’ları boş bir adrese taşıdığını ve yaktığını aktardı. Daha sonra aynı miktarda token başka cüzdana basıldı ve geri alma işlemi tamamlandı.

Paxos’un varlıkları, hırsızlığın yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyor. Yalnızca FTX’in 302 milyon dolarlık ETH’sinin tamamı Bitcoin karşılığında satıldı ve bu varlıkları geri alınamadı.

FTX’in yeni CEO’su John Ray, FTX’in cüzdanlarının özel anahtarlarının şifrelenmemiş bir biçimde saklandığını ve çok zayıf güvenlik kontrolleri ile tutulduğunu iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x