Yükleniyor...

Popüler Ekonomiste Göre Bitcoin’in (BTC) Yükselişinin Temeli Yok!

Popüler ekonomist Nouriel Roubini, Bitcoin’in (BTC) parabolik yükselişinin temeli olmadığını söylüyor

bitcoin yukselisinin temeli yok btc fiyati populer analist

Popüler ekonomist Nouriel Roubini, Bitcoin’in (BTC) parabolik yükselişinin temeli olmadığını söylüyor. Roubini, son fiyat artışının ortasında Bitcoin’i yine bir balon olarak nitelendirdi. Ayrıca balon ne kadar büyürse, o kadar sert patlayacağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler ABD ekonomisti Nouriel Roubini (Dr. Doom), en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i (BTC) bir kez daha eleştirdi. Roubini, dün Twitter’da, kripto para biriminin hızla artmasına rağmen daha da kötüye gideceğini savundu. Önde gelen kripto para biriminin herhangi bir temel desteğinin olmadığını, bu nedenle Bitcoin fiyatındaki yükseliş ne kadar yüksek olursa, daha sonra yaşanacakların da o kadar sert olacağını savundu.

Bitcoin, bu hafta 20.000 dolar seviyesini geçtiği için tarih yazdı. Tek başına bu yükseliş insanların ilgisine neden oldu, ayrıca +1 BTC ve + 1K BTC tutan adresler tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Hal böyle olunca kripto para biriminde daha fazla satın alma yapıldı. Kripto para birimi daha sonra 23.000 doların üzerinde başka bir ATH belirlediği için işleri daha da ileri götürdü.

Roubini’den FOMO Yorumu

Bitcoin‘in birkaç dönem içindeki parabolik yükselişi hakkında yorum yaparken Nouriel Roubini, Bitcoin’in bir “balon” olduğunu savundu ve yükseldikçe etkinin FOMO odaklı bir biçimde perakende/kurumsal tarafta daha fazla hissedileceğini söyledi. Roubini tam olarak şu ifadeleri kullandı:

“Görüşlerimin arkasında duruyorum. Balon ne kadar yüksek olursa FOMO güdümlü perakende/kurumsal emiciler sert düşecekler. BTC’deki parabolik yükselişin temelleri yok.”

ABD ekonomistinin kripto para karşısında uzun süredir eleştirel bir duruş sergilediğini belirtmekte fayda var. Ne olursa olsun, Bitcoin 2020 başından bu yana yüzde 170’den fazla artış yaşadı. Birçok Bitcoin analistinin BTC’nin mevcut noktalardan yükselmeye devam edeceği konusunda düşünce belirtmesine rağmen bazılarının yakında bir düzeltme beklediğini unutmayın.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x