Yükleniyor...

Profesör Hasan, XRP’nin Avantajlarını Açıkladı

Profesör Anwar Hasan, XRP'nin sonsuz enerji kullanımı nedeniyle proof-of-work (PoW) kripto para birimlerine kıyasla daha sürdürülebilir bir çözüm olduğunu iddia ediyor.

profesör hasan xrp avantajlarını açıkladı

Profesör Anwar Hasan, XRP’nin sonsuz enerji kullanımı nedeniyle proof-of-work (PoW) kripto para birimlerine kıyasla daha sürdürülebilir bir çözüm olduğunu iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kanada Waterloo Üniversitesi’nden Profesör Anwar Hasan, Bitcoin’in (BTC) temelini oluşturan fikir birliği algoritması PoW’u değiştirmenin zamanının geldiğini söylüyor. Hasan, şu ifadeleri kullanıyor:

 “Enerji tüketimi, blockchain için büyük bir sorundur ve PoW algoritmalarının yerini alabilecek daha iyi alternatifler belirlememiz önemlidir.”

Aynı zamanda Ripple yönetcisi olan Hasan, XRP’yi önde gelen kripto para biriminin aksine kullanmanın faydalarını anlattı.

XRP Daha Ucuz ve Daha Sürdürülebilir

Hasan’ın araştırmasına göre, bir XRP doğrulayıcı düğümü çalıştırmak sadece 62.84 dolara mal oluyor. Bu, bir Bitcoin’de 26.000 dolara ulaşabilen madencilik maliyetiyle karşılaştırıldığında çok büyük bir farkı ortaya koymaktadır.

XRP, kripto para birimi çok fazla enerji gerektirmediğinden önemli ölçüde daha ucuzdur. Bitcoin Şili’den daha fazla elektrik tüketirken, XRP’nin enerji kullanımı yedi akkor ampulle karşılaştırılabilir. Bu nedenle, Dünya Günü’nün 50. yıldönümünden hemen sonra, XRP çevre için çok daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Makul Bir Değiş Tokuş

Bununla birlikte, birçoğu bu muazzam enerji tüketiminin ağı güvenli ve merkezi olmayan bir noktada tutabilmek adına makul bir değiş tokuş olduğuna inanıyor. Ayrıca, araştırma şirketi CoinShares’e göre, Bitcoin madencilerinin yüzde 75’i esas olarak yenilenebilir enerji kaynaklarına güveniyor.

Bu arada, XRP, ağır merkezileştirme suçlamalarıyla karşı karşıya kalıyor. Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin XRP Ledger’i kontrol etmediğinde ısrarcı.