Yükleniyor...

Rapor: Bitcoin (BTC) Boğa Rejimine Geri Döndü! Ancak Ciddi Bir Sorun Var

Analitik firması Glassnode tarafından sağlanan en son veriler, Bitcoin fiyatının şimdi yükseliş bölgesine geçtiğini gösteriyor.

Rapor Bitcoin BTC Boğa Rejimine Geri Döndü Ancak Ciddi Bir Sorun Var

Analitik firması Glassnode tarafından sağlanan en son veriler, Bitcoin fiyatının şimdi yükseliş bölgesine geçtiğini gösteriyor. Ancak kripto para biriminin azalan temel ilkelerinin, ‘sürdürülemez’ bir konuma gelebileceği belirtiliyor.

Bitcoin, (BTC) Ağ Sağlığı Zayıflamaya Devam Ediyor

Bitcoin’in 10.000 doların üzerindeki en son rallisinin aksine, ağ sağlığı ciddi bir darbe daha aldı ve ekosistem küçülmeye başladı. Bu durum, Bitcoin kullanıcılarının daha az aktif olduğu anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

GNI endeksi, geçtiğimiz hafta piyasadaki dört puanlık artışa rağmen 56 puana geriledi. GNI’deki son düşüşüne, Bitcoin’in likidite oranında iki puanlık bir düşüş eşlik etti.

Pek çok yatırımcı, olası bir boğa koşusu sırasında fiyat değerlenmesini beklediğinden; büyük kripto para borsalarının bilançoları azalmaya devam ediyor. Başka bir olası neden olarak, Bitcoin (BTC) sahiplerinin Mart ayında yaşanan piyasa çöküşünden sonra merkezi borsalara daha az meyilli olması gözüküyor.

Bitcoin (BTC) Boğaları Temkinli Olmalı

Ayılar, BTC Mart ayında 24 saat içinde neredeyse yüzde 50 düştüğünde, piyasanın kontrolünü ele geçirmişti.

Yatırımcıların ve trader’ların piyasanın mevcut durumunu anlamalarına yardımcı olan Glassnode Pusulası, önde gelen kripto para biriminin üç ay içinde ilk kez yükseliş bölgesine girmek üzere olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte Bitcoin’in temelleri iyileşmezse, büyük olasılıkla geçiş bölgesine geri dönecektir.

Lider kripto para biriminin 2 Haziran’daki yüzde 10 düşüşünün ardından, önde gelen trader John Bollinger; piyasa katılımcılarını ‘temkinli’ olmaya çağırdı. Bu arada Bloomberg’in emtia uzmanı Mike McGlone, Bitcoin fiyatının gelecekte altınla birlikte artmaya devam etmesini bekliyor.