RFK Jr'dan Seçimlerde Kripto Para Vurgusu • Coinkolik
Yükleniyor...

RFK Jr’dan Seçimlerde Kripto Para Vurgusu

ABD başkanlık adaylarından RFK Jr verdiği bir röportajda, Bitcoin'i destekleyen politikalarını ve kripto para birimleri için hafif düzenleyici bir ortam hakkında konuştu.

abd yapay zeka

ABD başkanlık adaylarından RFK Jr verdiği bir röportajda, Bitcoin’i destekleyen politikalarını ve kripto para birimleri için hafif düzenleyici bir ortam hakkında konuştu.

ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., Bitcoin’in ve bireylerin kendi kendine egemenliğini destekleyen politikaları benimsediğini belirtmiştir.

ABD Başkan Adayı Robert F. Kenedy Jr. Kripto Para Benimsemelerinden Bahsetti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD‘de yaklaşan seçimlerde kripto para vurgusu artmaya devam ediyor. Bununla birlikte ABD başkanlık seçimi adaylarından RFK Jr. kripto para benimsemelerinden bahsetti.

Kennedy, “Bitcoin’i destekleyen ve bireylerin kendi bitcoin cüzdanlarını, düğümlerini ve şifrelerini yönetmelerine izin veren” politikaları hayata geçireceğini ifade etmiştir. Ayrıca, ABD‘de sadece “kara para aklamayı önlemek için gerekli olan en sınırlı düzenlemelerle” hafif dokunuşlu bir düzenleyici ortamı savunacağını belirtmiştir.

gold bitcoin padlock

Merkeziyetsiz dijital para birimlerine destek vermesine rağmen Kennedy, merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC’ler) karşı güçlü bir muhalefetini dile getirmiştir. Ona göre, bu tür para birimleri baskıcı kontrol araçlarıdır ve muhtemelen kötüye kullanılma riski taşımaktadır. “Merkez bankası dijital para birimlerine karşıyım çünkü bunlar kontrol ve baskı araçlarıdır ve suistimal edilmeleri kesindir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kennedy’nin bu duruşu, dijital varlıkların 2024 ABD başkanlık seçimlerinde önemli bir konu olacağı fikrini güçlendirmektedir. Coinbase CEO’su Brian Armstrong da aynı fikri paylaşarak, kripto para piyasasının geleceği açısından yaklaşan başkanlık seçiminin önemine dikkat çekmiştir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x