Yükleniyor...

Ripple CEO’su XRP’nin Tüm Sorunları Çözdüğünü Söylüyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirkete bağlı üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’yi çevreleyen eleştirilere değindi

ripple xrp brad garlinghouse scaled

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirkete bağlı üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’yi çevreleyen eleştirilere değindi. Garlinghouse, Ripple’ın 10 trilyon dolarlık bir sorunu yani sınır ötesi ödemeleri çözdüğünü ifade ederek, kripto para biriminin stratejisini değiştirmek için “kesinlikle hiçbir planı” olmadığını ifade etti. Garlinghouse, şunları söyledi:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Ripple stratejimizi sıfırlama gibi bir plan yok. Gerçek dünyada, sınır ötesi ödemeler gibi 10 trilyon dolarlık bir sorunu çözmek için XRP kullanmak işe yarıyor.”

Ripple’ın Kimlik Sorunu

12 Ağustos’ta, en popüler ekonomi gazetelerinden biri olan Finance Times, Ripple’ın işini nasıl sıfırlamaya ve “kriptonun Amazon’u” olmaya çalıştığına ve XRP’ye dair bir makale yayınladı. Örneğin, İspanyol bankacılık devi Santander, Rippe’nin yazılımını kullanmasına rağmen XRP’yi uluslararası ödemeler için kullanmak istemiyor. Dev firma MoneyGram ise tartışmalı token’ı kullanmak için Ripple’dan milyonlarca dolar alıyor. The New York Times’ın teknoloji muhabiri Nathaniel Popper, CEO’yu eleştirerek, şunları söyledi:

“Yatırımcılar, Brad Garlinghouse’un XRP’yi kullanmayı planlayan bankalardan bahsettiği gün paralarını XRP’ye yatırırsa ve bugüne kadar tutsaydı yatırımlarının yaklaşık %90’ını kaybederlerdi.”

Garlinghouse, şüphecilere yanıt olarak, XRP’yi saniyeler içinde sınır ötesi ödemeler yapmak için köprü para birimi olarak kullanan Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünün büyümesiyle ilgili verileri paylaştı. Ürünün işlem hacmi, başlangıcından bu yana 2 milyar doları aşarak yıldan yıla 11 kat artış kaydetti.

Bununla birlikte Popper, görünüşte etkileyici istatistiklerden etkilenmiş gibi görünmüyor ve Ripple’ın karlı kalmasının tek nedeni olan XRP‘nin yüzde 90 düştüğüne işaret ediyor:

“Şirketin birincil değer kaynağının son iki yılda %90’ın üzerinde düşmesine rağmen, Ripple CEO’su hâlâ inançlı.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x