Yükleniyor...

Ripple CTO’su SEC’in itirazına açıklık getirdi

Ripple Labs CTO'su SEC'in ara karar itirazına dair açıklamalar yaptı.

ripple cto david schwartz

Ripple Labs CTO’su SEC’in ara karar itirazına dair açıklamalar yaptı.

Ripple Labs’in baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, X’te yaptığı yakın zamandaki bir güncellemede, SEC’in itirazını içeren yakın tarihli bir gelişmeye dikkat çekti. Schwartz’a göre, SEC yasal davanın henüz sonuçlanmadığı yorumuna dayanarak bu noktada temyize başvuruda bulunuyor.

Ripple Labs baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, X’te SEC’in itirazına açıklık getirdi

Ripple Labs CTO’su David Schwartz’a göre, SEC yasal davanın henüz sonuçlanmadığı yorumuna dayanarak bu noktada temyize başvuruda bulunuyor.

Yargıç Analisa Torres’in 13 Temmuz’da XRP‘nin menkul kıymet olmadığına dair kararı sonrasında, dijital varlık borsalarında XRP’nin menkul kıymet olmadığına dair bir karar olarak satılmasına rağmen, SEC bu karara itiraz etti. Ripple’ın bu lehte kararının ardından gelen SEC itirazı, yasal işlemlerde öngörülemeyen bir gelişmeye dikkat çekiyor.

Ripple ekip

Schwartz’a göre, bu durum özel durumlar için bir istisna getirmek için bir kural olarak kullanılıyor. SEC, bu özel durumun işlerin farklı bir şekilde yürütülmesi için bir sebep olduğunu savunuyor ve itiraz sonuçlanana kadar sürecin durmasını öneriyor. Ancak Ripple, bu görüşe katılmıyor ve ana davanın temyiz süreci boyunca devam etmesini istiyor.

Ripple, SEC’in temyize gitme hakkına sahip olsa bile, temyiz süreci devam ederken ana davayı ilerletme görüşündedir. Bu durum, yargılamanın devam etmesine izin vermek ve temyiz işlemlerine daha sonra dikkatlice bakmak anlamına gelir. Schwartz, SEC’in Torres’in kararına yüksek mahkemelerde itiraz etme olasılığı hakkında tartışmaların ortaya çıkmasının ardından bu konuda daha fazla bilgi verdi.

Ripple Labs ve SEC arasındaki yasal anlaşmazlıkta alınacak son karar, mahkemenin temyiz talebini kabul edip etmeme seçiminden etkilenebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x