Yükleniyor...

Ripple, Depremler Nedeniyle Türkiye ve Suriye’ye Bağış Yapıyor

Ripple (XRP), Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlere yönelik, Türkiye ve Suriye'ye bağışlarda bulunacağını belirtti.

ripple deprem bagisi yapti

Ripple (XRP), Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlere yönelik, Türkiye ve Suriye’ye bağışlarda bulunacağını belirtti.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından, civar illerde de depremin etkileri gözlemlendi. Tüm ülkenin seferber olduğu ve dünyadan yardımların geldiği depremlerde, milyonlarca insan etkilendi. Türkiye ve Suriye’yi etkileyen depremlere, kripto endüstrisinden de bağışlar gelmeye devam ediyor. Son olarak Ripple, Türkiye ve Suriye’ye 1 milyon dolarlık bir deprem bağışında bulunduğunu aktardı.

Ripple, Türkiye ve Suriye’ye Deprem Bağışı Yaptı

Ripple, depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye’ye 1 milyon dolarlık bir bağış taahhüdünde bulundu. Bu bağış, STK’ları desteklemek ve deprem bölgesine gerekli yardımların ulaştırılması amacıyla yapılıyor.

Ripple, 250 bin dolarını şirket olarak bağışlayacağını ve kalan 750 bin dolarını kendilerine ait bağış kampanyası aracılığıyla sağlayacağını belirtti. Şirket, böylelikle minimum 1 milyon dolarlık bir bağış taahhüdünü sağlamış oldu.

Ripple, bağış teşviğiyle birlikte, gelen her bir bağış için ikide bir oranında kendisi de destek sağlayacak. Yani olası bir 100 bin dolarlık gelen bağışta, Ripple 200 bin dolar ekleme yapacak. Bu desteği, 750 bin dolarlık sağlayacak. Sonrasındaki gelen tüm bağışlar, olduğu gibi STK’lara aktarılacak.

Twitter üzerinden bağışlarını duyuran Ripple, sağlanacak bu fonun dört STK’yı destekleyeceğini aktardı. Fon aracılığıyla, acil nakit, ev eşyaları, kadınlar ve kızlar için ürünler, hijyen malzemeleri ve daha fazlası sağlanacak. Bu yardımlar, Türkiye ve Suriye’ye gönderilecek. Ripple’ın destekleyeceği STK’lar, The International Rescue Committee, Mercy Corps, World Central Kitchen, CARE olacak.

Ayrıca, bağış fonuna destek talep eden Ripple, şunları söyledi;

Kalplerimiz bu depremlerden etkilenen herkesle birlikte ve hayat kurtarmak ve yardım getirmek için yorulmadan çalışan ilk müdahale ekiplerine ve STK’lara minnettarız. Bizimle bir kripto bağışı yapın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner