Yükleniyor...

Ripple, Herkese Kendi Bankasını Yönetme Fırsatı Sunuyor

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para olan Ripple (XRP), kullanıcıları için XRP odaklı yeni bir platform geliştirdiklerini duyurdu.

ripple herkese kendi bankasini yonetme firsati sunuyor

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para olan Ripple (XRP), kullanıcıları için XRP odaklı yeni bir platform geliştirdiklerini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple destekli geliştirme stüdyosu XRPL Labs çatısı altında gelişimine devam eden Xumm isimli platform, şu anda hem App Store’da hem de Google Play’de beta aşamasında yer alıyor.

Ripple Geliştirici ilişkilileri Başkanı Warren Paul Anderson yaptığı açıklamada, Xumm’un tipik bir kripto cüzdanından çok daha fazlasını olacağını belirtti.

“İlk bakışta Xumm, XRP için sıradan bir kripto cüzdanı gibi görülebilir. Ancak eğitimli bir göz ile baktığınızda, kendi bankanızı oluşturabileceğiniz güçlü bir platform olduğunu göreceksiniz”

XRPL Labs, Xumm’un nihai amacının insanlara bir finans kurumunun yardımına ihtiyaç duymadan, dolar, euro, XRP ve diğer para birimlerini saklamak ve harcamak için olanak sağlamak olduğunu belirtti.

Anderson’a göre platform, XRP Defteri’nde yerleşik olan merkezi olmayan değişim protokolünden de yararlanacak.

“Xumm, kullanıcıların ABD doları ve Euro gibi fiat para birimleri de dahil olmak üzere, diğer kripto paraları da eklemelerine olanak sağlayacak bir platform olacak.”

Mart ayının sonunda beri beta aşamasında olan Xumm’un resmi çıkış tarih hakkında şimdilik kesin bir bilgi yok.