Yükleniyor...

Ripple Labs, Celsius Network’ün Varlıklarını Satın Almak İstiyor

Ripple Labs, iflas ettiğini açıklayan Celsius Network'ün varlıklarını satın almak istiyor.

ripple

Ripple Labs, iflas ettiğini açıklayan Celsius Network’ün varlıklarını satın almak istiyor.

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple Labs, Reuters’ın haberine göre kripto kredi şirketi Celsius Network’ün varlıklarını satın almakla ilgileniyor.

Ripple Labs, Celsius Network’ün Varlıklarına Talip

Blockchain firması Ripple, faaliyetlerini ölçeklendirme maksadıyla çeşitli ortaklıklar ve satın alma fırsatları arayışına girdi.

Hatırlanacağı gibi Celsius, Temmuz ayında Chapter 11 iflas koruması başvurusunda bulunmuştu. Bu, Celsius’un para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurmasından yalnızca bir ay sonra yaşandı ve kripto endüstrisinde kargaşa yaşanmasına sebep oldu.

Şirketin verdiği rakamlara göre, Temmuz ayında yalnızca 167 milyon dolarlık likiditesi bulunuyordu. Geçtiğimiz Ekim ayında Celsius’un yönetimi altında kabaca 25 milyar dolar olduğu düşünüldüğünde şirketin geldiği nokta net bir biçimde görülüyor.

celsius

Şirketin sözcüsüne göre Ripple, Celsius’un varlıklarını satın almak için henüz somut bir karara varmış değil. Şimdilik yalnızca konuyla ilgili araştırma yapıyor.

Ripple, daha önce yaptığı açıklamada şirketin ayı piyasasında bile işlerinin katlanarak büyümeye devam ettiğini vurguladı. Ancak bilançoda 1,2 milyar dolarlık bir boşluk olduğu da ifade edildi.

Haziran ayında da Goldman Sachs’ın, kripto kredi şirketinin varlıklarını satın almak için fon topladığı iddia edilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner