Yükleniyor...

Ripple(XRP) Fiyatı Neden Düşüyor? Uzmanlarından XRP Yorumu

Quantum Economics'in kurucusu olan Mati Greenspan, iki ana konunun Ripple’ın (XRP) fiyatını etkilediğine inanıyor, her iki konuda doğrudan XRP'nin ihraççısı Ripple ile ilgili.

ripple xrp 2 neden

Quantum Economics’in kurucusu olan Mati Greenspan, iki ana konunun Ripple’ın (XRP) fiyatını etkilediğine inanıyor, her iki konuda doğrudan XRP’nin ihraççısı Ripple ile ilgili.

Dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin fiyatı 2020 boyunca iyi bir performans gösteremedi. Yeni yıla 0,19 dolar ile başlangıç yapan kripto para birimi yılın en yüksek seviyesini Şubat ayında sadece bir kere 0,33 dolara hafifçe dokunarak yaptı.

XRP, o zamandan beri değer kaybetmeye devam etti ve birbiri ardına psikolojik seviyeleri kırarak ilk önce 0,20 dolar seviyesinin altını gördü. Ardından XRP’nin fiyatındaki düşüş daha da şiddetlendi ve büyük Mart çöküşü sırasında 0,15 doların altını gördü. Kripto para birimi bir süredir de 0,25 dolar ile 0,31 dolar arasında işlem görüyor.

Şu anda serbest piyasada 1 Ripple fiyatı 15.98 TL TL’dir. Ayrıca 1 Ripple 0.491664 $ dolardır. 1 Ripple karşılığında 15.98 TL Türk Lirası veya 0.491664 $ dolar alınabilmektedir. Ripple fiyatı son 24 saatte -0.74% değişim ile şu anda 15.98 TL TL’den işlem görmektedir. Son 24 saatteki Ripple hacmi ise 1,728,946,987 $ dolar ve kripto para biriminin toplam piyasa değeri 27,094,171,797 $ dolardır.

XRP’daki düşüşün olası nedenleri sorgulandığında kripto para trader’ı ve analisti Greenspan iki olası nedeni işaret ediyor. Şimdi gelin bu olası nedenlere daha yakından bakalım.

XRP Fiyatının Düşmesine Neden Olan İki Temel Faktör

Greenspan, XRP ile ilgili iki ana sorun olduğuna inanıyor. Uzmana göre, fiyatların yükselmesini engelleyen şey doğrudan XRP’nin ihraççısı Ripple.

Evet, XRP’nin fiyatı için ilk ve en önemli sorun Ripple’ın ta kendisi. Ripple’ın cüzdanlarında çok büyük miktarlarda XRP tutuyor olması ve bunları düzenli olarak piyasaya sürmeye devam etmesi kripto para biriminin fiyatını doğrudan baskılıyor. İkincisi ise sanılanın aksine bankaların Ripple’ın teknolojisini kullanmak için XRP’ye ihtiyaç duymamasıdır.

Ripple ortaklarının çoğu, fonları hızlı bir şekilde taşımak için xCurrent’i kullanıyor ve sadece birkaçı XRP tarafından yönlendirilen ODL sistemini (eski adıyla xRapid olarak biliniyor) kullanmayı tercih ediyor. Bu durum, kripto para biriminin ekosistemde olması gerekenden çok daha az faydalı olduğu ve benimsenmesinin yani kullanımının düşük kaldığı anlamına geliyor.

Uzmanların XRP Fiyat Tahminleri

Ripple, yatırım sektöründeki en büyük isimlerden bazılarının desteğini aldı ve birçoğunun güçlü bir şekilde ona inandığını görüyoruz. Yatırımcılar, sermayelerinin böylesine güçlü ve seçkin bireylerin desteğini alan bir varlıkta konumlandırmaya başladılar.

Goldman Sachs’ın eski yöneticilerinden ve Johns Hopkins Üniversitesi mezunu Will Meade, kripto paralar hakkında pek bir şey bilmese de hem Bitcoin hem de XRP’nin yükselmesini bekliyor. Meade, ilk kripto para yatırımını XRP ile yaptığını ve Bitcoin’in yeni yükseliş trendine girdiğini ve en büyük kripto paranın bu yukarı yönlü hareketiyle XRP’nin yüzde 1500 yükselmesini beklediğini ifade ediyor. Kısa vadede yüzde 1500’lük bir artış XRP’yi 3 dolar seviyelerine taşıyacaktır.

Finansal hizmetler danışmanı Sean Matthew, YouTube kanalında yaptığı ayrıntılı teknik analiz gösteriminde XRP’nin 10 dolara yükseleceğini işaret etti. Matthew, kripto varlığın yükseliş eğilimi gösterdiğini ve 2017 ile 2018 arasındaki gibi büyük bir yükseliş hareketi öngörüyor.

TechCrunch kurucusu Michael Arrington, “Ripple’ın para transferi için gerçekten çok iyi bir yol olduğunu” söylüyor ve “kariyer yolunu tamamen kripto para birimleri ve ilgili teknolojilere odaklanmak için” değiştirmeyi planlıyor. Efsanevi teknoloji yatırımcısı aynı zamanda XRP türünden 100 milyon dolarlık bir hedge fonu açtı. Günümüzün en başarılı teknoloji yatırımcılarının bile XRP’ye yatırım yapıyor olması burada büyük bir potansiyel olduğunu gösteriyor olabilir.

Diğer ünlü XRP destekçileri arasında risk sermayesi şirketi Sound Ventures aracılığıyla Ripple’a yatırım yapan Ashton Kutcher yer alıyor. Kutcher ve ortağı Guy Oseary, Ellen Degeneres Show’da Ripple’ın uzun vadeli değeri hakkında konuştular. Kutcher, “Ripple, temelde insanların banka hesabından banka hesabına, kişiden kişiye, gerçekten güvenli, gerçekten basit, gerçekten hızlı bir şekilde para aktarmasına olanak tanıyan bir platformdur.” dedi. Kutcher’ın yorumları televizyonda milyonlarca kişi tarafından izlendi ve insanların Ripple ve XRP’yi duymasını sağladı.

Ripple’ın Geçmiş Fiyat Verileri

XRP’nin geçmişteki fiyat verilerini inceleyerek, mutlak dip fiyat seviyesi elde edilebilir ve dolaşımdaki arza bakarak yatırımcılara bir gün maksimum Ripple fiyatının ne olabileceği konusunda fikir verebilir. Ayrıca uzun vadeli XRP fiyat tahmini de yapılabilir.

Dijital varlığın dolaşımdaki arz miktarı 43.000.000.000 ve maksimum arz miktarı 100.000.000.000 ile sınırlandırılmıştır. Piyasa değeri şu anda 11 milyon doların üzerinde ve bu şu anda 0.491664 $ dolardan işlem gören XRP’nin önü bir hayli açık. 2017’deki dev boğa koşusu sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan XRP, o dönem kısa sürede yatırımcısına yüzde 1000’in üzerinde getiri sağladı.

XRP, BTC, USD ve TRY çiftlerine karşı işlem görmekte olup çeşitli kripto para borsalarında bulunabilir.

2020 Ripple Fiyat Tahmini

XRP grafiğinde büyük bir düşen kama oluşumu bulunuyor ve bu kama potansiyel olarak kırılmış durumda. Varlık, direnci destek olarak teyit ettiği için yine de düşük seviyeleri yeniden test edebilir. Olumsuz hedefler arasında XRP başına en fazla 0,15 dolar ve yukarıda ise 2020’deki ilk hedef 0,75 dolara kadar yükseliyor.

XRPUSD çiftinde MACD büyük bir yükseliş sinyali veriyor ve bu da kırılımı ve yeni boğa trendi fikrini daha da destekliyor.

unlu analist acikladi ripple xrp fiyati neden dusuyor

2021 – 2022 Ripple Fiyat Tahmini

Son büyük, benzer boyutta ve zaman dilimindeki düşen takozdan bir fraktalın onaylanması durumunda XRP’deki kırılım hacimle desteklenecek olursa yukarı yönde sert bir hareket görülebilir. Böyle bir durumda oluşabilecek FOMO büyük olasılıkla XRP’yi eski zirvelere ve ötesine taşımaya yardımcı olacaktır. Düşüş trendinden kaynaklanan bastırılmış ivme, 2023’ten önce XRP’nin fiyatının 25 dolara kadar yükselmesini sağlayabilir.

ripplexrp fiyati neden dusuyor uzmanlarindan xrp yorumu

2023 – 2025 Ripple Fiyat Tahmini

Ripple, Swift aracılığıyla bankacılık sisteminden geçen dünyadaki varlıkların çoğunun yerini alacak şekilde tasarlandı. Blokchain’i diğer varlıkları ve yerel XRP token’ını destekliyor ve trilyonlarca varlığın sonunda XRP’de depolanmasını mümkün kılıyor. Böyle bir durumda, uzun vadeli bir yükselen kanalın takip edilmesiyle XRP’nin grafiğinde 2025’e kadar büyük bir çift tepeli oluşumu olabilir ve XRP’nin fiyatı 100 ila 200 doların üzerine çıkabilir.

ripplexrp fiyati neden dusuyor uzmanlarindan xrp yorumu 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner