Yükleniyor...

Ripple Yatırımcılarını Kandırıyor mu? 31.3 Milyon XRP Satışında Şirketin İzine Rastlandı

Twitter'daki Whale Alert hesabı, bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp borsasına 31.

Ripple Yatırımcılarını Kandırıyor Mu 31.300.000 XRP Satışında Şirket İzine Rastlandı

Twitter’daki Whale Alert hesabı, bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp borsasına 31.3 milyon XRP’nin gönderildiğini bildirdi. Söz konusu cüzdan, Ripple’a ait olduğu bilinen bir cüzdandan aldığı milyonlarca XRP’nin bir kısmını borsaya aktarmış durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Topluluktan gelen itirazlara rağmen Ripple, XRP fiyatlarındaki son artıştan faydalanıyor ve XRP satışlarına devam ediyor gibi görünüyor. Ripple topluluk üyeleri, geçen yıl şirketin XRP satış politikasından duydukları rahatsızlıklarını birçok şekilde dile getirmiş ve satışların sonlandırılmaması durumunda XRP ağında hard fork yapma tehdidinde dahi bulunmuşlardı.

Ripple, 2018’de XRP satışlarından 533.7 milyon dolar gelir elde etti ve gelen tepkiler üzerine Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, öfkeli XRP topluluğunu satış miktarlarını azalttıklarını açıklayarak yatıştırma yoluna gitmişti. Ripple yatırımcıları şirketin piyasaya XRP sürmesini durdurmak için imza kampanyası bile başlattılar.

Whale Alert tarafından verilen adreslerde bazı ilginç ayrıntılar tüm bunların geride kaldığını ve Ripple’ın XRP satışlarına olduğu gibi devam ettiğini düşündürüyor.

Yukarıdaki adres Bitstamp Borsası’na yaklaşık 8.5 milyon dolar değerinde 31.300.000 XRP gönderdi. İşlemdeki dikkat çeken kısmı ise aynı adresin 28 Ocak 2019’da Ripple’den 463.4 milyon XRP almasıydı. Aynı cüzdana son iki yılda defalarca kez milyonlarca XRP transferinin gerçekleştirildiği gerçeği göz önüne alındığında, cüzdanın doğrudan Ripple veya Ripple’la çok yakın bir kişi tarafından kontrol edildiği anlaşılıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x