Yükleniyor...

Ripple’ın XRP Satışlarında Azalma Yaşandı

Ripple, 2020'nin ilk çeyreğinde en düşük XRP satışlarından birini bildirdi.

Ripple XRP Satışlarında Azalma Yaşandı scaled

Ripple, 2020’nin ilk çeyreğinde en düşük XRP satışlarından birini bildirdi.  Firmanın XRP satışları bu çeyrekte 2019’un dördüncü çeyreğine göre yüzde 87 azaldı. Keskin düşüşün nedeni olarak kripto borsalarına XRP satışlarında yaşanan duraklama gösteriliyor.

Ripple tarafından önceki gün yayınlanan rapora göre blockchain altyapılı ödeme firması, 2019’un ilk çeyreğindeki 13.08 milyon dolara kıyasla, bu sene ilk çeyrekte toplam 1.75 milyon dolar değerinde XRP sattı. Keskin düşüş, doğrudan kurumsal satışlardaki düşüşün yanı sıra Ripple’ın programlı satışlarında, yani kripto para birimi borsalarına yapılan satışlarda yaşanan duraklamanın bir sonucu.

Ripple, sadece “EMEA [Avrupa, Orta Doğu ve Afrika] ve Asya dahil stratejik bölgelerde” XRP satışları için OTC kanalına odaklandığını söyledi. Ripple’ın XRP satışları, programlı satışları duraklattığı 2019’un üçüncü çeyreğinden bu yana düşmeye devam etti. 2019’un dördüncü çeyreğinde, toplam XRP satışları yüzde 80 oranında azaldı.

2019’un 2. çeyreğine kadar, programlı satışlar Ripple’ın satış hacimlerinin çoğunu oluşturdu. Ancak firma, şişirilmiş hacim raporları nedeniyle bu satışları bırakmaya karar verdi. Firma bu yılın başında şu açıklamayı yaptı:

“Ripple, sektörde devam eden sahte hacim gibi zorluklar göz önüne alındığında kriterlerini değerlendirmeye devam ediyor.”

Şimdiye Kadarki En Düşük XRP Satışları

The Block’un araştırmasına göre, Ripple’ın 1. çeyrek satışları 2016’nın 4. çeyreğinde firmanın bu rakamları duyurmaya başladığından bu yana en düşük satışlar olarak tanımlanabilir.

XRP satışları keskin bir şekilde düşerken, XRP’nin fiyatı da ilk çeyrekte yüzde 9 civarında düşüş yaşadı.

Öte yandan, XRP’nin küresel işlem hacmi 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 72 artarak, 2019’un dördüncü çeyreğindeki 17.24 milyar dolardan 29.68 milyar dolara yükseldi.

Firma, “Müşteriler, XRP’nin değerini önemli maliyet tasarrufu olarak görmeye devam ediyor. 2019’un 4. çeyreğinden 2020’ye kadar, RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmeti işlem hacmini üçe katladı” dedi ODL çözümü, sınır ötesi ödemeleri çözmek için XRP’den yararlanmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner