Santiment Verilerine Göre Ethereum (ETH) Şu Anda Fırsat Bölgesinde! Bu Ne Anlama Geliyor? • Coinkolik
Yükleniyor...

Santiment Verilerine Göre Ethereum (ETH) Şu Anda Fırsat Bölgesinde! Bu Ne Anlama Geliyor?

%10'luk artıştan hemen önce, Ethereum (ETH) "aşırı satım" seviyelerine ulaştı.

eth 1

%10’luk artıştan hemen önce, Ethereum (ETH) “aşırı satım” seviyelerine ulaştı.

Ethereum’un kripto para piyasasındaki fiyatının %10’luk ani yükselişinden sonra Santiment, varlığın “fırsat bölgesinde” hareket ettiğini gösteren ilginç bir zincir içi ve piyasa metriği paylaştı.

MVRV Göstergesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fırsat ve satış bölgeleri, bir varlığın toplam piyasa değeri ile gerçekleşen değerinin oranı olan MVRV göstergesi tarafından belirlenmektedir. Göstergenin yardımıyla bir varlığın aşırı alınıp satılmadığı belirlenebilir.

Kripto para piyasasındaki her anlaşma bazı risklere bağlı olsa da, MVRV gibi göstergeler gerçek eğilimin mevcut derecesini gösteriyor. Büyük Ethereum sahipleri varlıklarını normalden daha agresif bir şekilde sattıklarında, MVRV oranı daha hızlı düşme eğilimindedir ve toparlanma için bir yer olup olmadığını belirler.

Ethereum Şimdi Fırsat Bölgesinde mi?

Şu anda yaklaşık olarak -%10’da hareket eden MVRV göstergesine göre, Ethereum büyük yatırımcılar tarafından aşırı satılmakta ve aslında piyasanın geçmişine göre yerel dip seviyesinin doğru bir göstergesi olan “fırsat bölgesinde” hareket etmektedir.

Oran, trader’lara trendin kısa vadeli tersine çevrilmesine yönelik bir ipucu verebilirken, gösterge piyasanın uzun vadeli durumu hakkında herhangi bir sinyal vermek için tasarlanmamıştır. %10’luk artıştan önce, gösterge dört ayın en alt seviyesine ulaştı. MVRV oranının -%10’a yakın olduğu son dönem Aralık ayı başındaydı.

16121
Kaynak: TradingView


Yazının yazıldığı sırada, Ethereum, beklenen 4000 dolarlık direnci kırmada herhangi bir sorun yaşamadan 4041 dolardan işlem görüyor. Grafiğin verilerine göre Ether, 1 Aralık’tan bu yana kısa vadeli bir yerel düşüş trendinde hareket ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x