SBF'nin avukatları dava için stratejilerini belirledi • Coinkolik
Yükleniyor...

SBF’nin avukatları dava için stratejilerini belirledi

FTX'in kurucusu ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried'ın yargı süreci Ekim ayında başlayacak.

SBF Serbest Kaldiktan Sonra Ilk Kez Gorundu

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın yargı süreci Ekim ayında başlayacak.

Yargı sürecinin başlamasından önce SBF’nin avukatları Ekim’de başlayacak yargı sürecinde stratejilerini belirlediler.

SBF’nin avukatları yasal danışmanları suçlayacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sam Bankman-Fried’ın avukatları, duruşmasının Ekim ayında başlayacağı süreçte suçu önceki hukuk danışmanlarına yüklemeyi planlıyor. Bu stratejiye göre, Bankman-Fried’ın, özellikle otomatik silme politikaları ve FTX ile Alameda Research arasındaki kredi verme konularında hukuki danışmanlık aldığını ve bu danışmanlığın kendisine “iyi niyetle hareket ettiğine” inandırıldığını iddia edecekler.

Bankman-Fried’ı temsil eden avukatlar, Fenwick & West LLP’den avukatların ve kurum içi avukatların belirli kararların incelenmesi ve onaylanması sürecine dahil olduğu kanıtlarını sunmayı planlıyorlar. Buna göre, avukatlar Bankman-Fried’ın hukuki danışmanların önerilerine uyduğunu ve bu danışmanlığın niyet meselesi ile alakalı olduğunu kanıtlayacaklarını söylüyorlar.

SBF Mevcut Banka Bakiyesini Acikladi

Bu durumun, Bankman-Fried’ın hapishanede olduğu dönemdeki davranışlarının ve kararlarının hukuki danışmanlık sonucu olduğunu göstermeye çalıştığı görünmektedir. Özellikle suçlamalarla ilgili niyeti kanıtlamak, hukuki bir savunmanın önemli bir parçası olabilir.

Eski FTX CEO’su, özel günlüğün sızdırılması ve tanıkları etkileme suçlamaları nedeniyle hapishanede yargılanmak üzere gönderilmişti. Duruşma sürecinde Bankman-Fried’ın savunma stratejisinin nasıl ilerleyeceği ve suçlamaların nasıl ele alınacağı merak edilmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x