Yükleniyor...

SEC, CoinMe’ye Ceza Kesti

SEC, CoinMe, yan kuruluşu ve CEO'suna UpToken arzı sebebiyle 4 milyon dolar ceza kesti.

SEC

SEC, CoinMe, yan kuruluşu ve CEO’suna UpToken arzı sebebiyle 4 milyon dolar ceza kesti.

Bitcoin kiosk şirketi, yan kuruluşu Up Global ve her iki kuruluşun CEO’su da kayıtsız menkul kıymet teklifleri ve satışı yapmakla suçlandı.

SEC’ten CoinMe’ye Yüklü Ceza

SEC’in yaptığı açıklamaya göre Bitcoin (BTC) kiosk şirketi Coinme, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kayıt dışı bir menkul kıymet arzına taraf olduğunu iddia ederek yaklaşık 4 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

bitcoin gökkuşağı grafiği

Coinme, yan kuruluşu Up Global SEZC ve her iki kuruluşun CEO’su Neil Bergquist, 2017’de “UpToken” için düzenlenen ICO ile suçlandı. SEC, tarafları “UpToken talebi ve arzda toplanan miktar hakkında yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunmakla” suçladı.

SEC, Bergquist ve Up Global’in, ICO’nun ardından şirketin açıklamalarında yatırımcıları yanlış yönlendirme olmasıyla suçladı. Bunun üzerine şirket toplamda 4 milyon dolarlık cezayı ödemeye razı oldu.

yiciye göre Up Global, masrafları karşılamak için 3.520.000 dolar ceza ödemeyi kabul ederken, Coinme 250.000 dolar ayrı bir ceza ödemeyi kabul etti ve CEO Bergquist 150.000 dolar ödemeyi kabul etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner