SEC'den FTX'e yeşil ışık: FTT token amansız yükseliyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC’den FTX’e yeşil ışık: FTT token amansız yükseliyor!

SEC'nin uygun şartlar altında FTX'in yeniden başlatılmasına yeşil ışık yakması, FTT fiyatını yüzde 90'a yakın yükseltti.

FTT FTX yükseliş

SEC’nin uygun şartlar altında FTX’in yeniden başlatılmasına yeşil ışık yakması, FTT fiyatını yüzde 90’a yakın yükseltti.

Kripto piyasası boş yeşilli bir gün geçiriyor. Bitcoin (BTC), 35 bin dolar bandından yükseliş yaşayarak 37 bin dolara dayandı. BTC yükselişi, birçok altcoin’in de ön plana çıkmasına yol açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasa koşulları pozitif ilerlerken, bir manipülasyon yükselişi gözlemlendi. SEC Başkanı Gary Gensler’in FTX’e yönelik olumlu yaklaşımı, borsanın token’ı olan FTT’yi amansız bir şekilde yükseltti. FTT, son 24 saatte 1,22 dolardan 2,40 dolara kadar yükseldi.

FTX haberi sonrası FTT uçuşa geçti

Cointelegraph’ın yapmış olduğu bir habere göre, SEC Başkanı Gary Gensler FTX hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gensler, doğru bir liderlik altında ve uygun düzenlemeler içerisinde FTX’in yeniden başlatılmasına sıcak baktığını aktardı. SEC’nin FTX’e yeşil ışık yakması, FTT için de yükseliş anlamına geldi.

FTX’in yerel token’ı olan FTT, haber akışının gündeme düşmesiyle birlikte adeta uçuşa geçti. Popüler kripto para birimi, geçtiğimiz gün 1,23 dolara yakın bir fiyat seviyesindeydi. 9 Kasım’da haberin yazıldığı an itibariyle FTT fiyatı 2,30 dolara yakın durumda.

FTT yükseliş

FTT, uzun süredir FTX haber akışıyla paralel olarak ilerliyor. Her FTX haberinde, FTT tarafında manipülatif bir fiyat hareketliliği yaşanıyor. Bu nedenle bu yükselişin suni olabileceği ve her an güçlü bir düşüşün yaşanabileceği konuşuluyor.

FTT, 8 Kasım’daki kripto piyasası kapanış saatinden itibaren yükselişini şiddetlendirdi ve yüzde 70’lik bir artışa imza attı. Bu yükselişin içerisinde FTT, 4 saatlik grafik diliminde hiç kırmızı muma ev sahipliği yapmadı. Son yükselişiyle birlikte FTT, 12 Kasım 2022 tarihindeki fiyat seviyesine de ulaşmış oldu. Grafik analiz yapılmasının pek de mantıklı olmadığı FTT, manipülatif hareketleriyle dikkat çekiyor.

FTX’in başlatılma ihtimali günden güne artarken, FTT tarafında sert fiyat hareketleri görmek de mümkün olabilir. Özellikle borsanın resmi olarak başlatılacak olması, FTT fiyatını daha da yükseltebilir. Ancak haber etkisinin hızlı bir şekilde geçmesi, FTT tarafında keskin bir düşüşe sebep olabilir.

Fiyat oynaklığı yüksek olan FTT, FTX’in açılma ihtimalini önceden fiyatlamaya başladı. FTX, elinde bulunan kripto paraları satmasıyla biliniyor. Borsa, açılacak olsa bile kaynak yaratmak amacıyla FTT satışı gerçekleştirebilir. FTX’in haricinde Binance’in de elinde FTT bulunuyor. Binance de potansiyel bir FTT satıcısı olarak öne çıkıyor. Ancak Binance CEO’su CZ, yatırımcıları mağdur etmemek için FTT’leri tutacağını belirtmişti.

FTT grafik analizi

FTT grafiğine kısa perspektiften bakıldığında, fiyatın 2,40 doların altında kaldığı sürece düşüşe meyilli olduğu görülüyor. 2,40 doları aşması halinde FTT, 2,52 dolardaki direnç noktasını test edebilir. Bu direnç noktasının kırılması ve kalıcılık, FTT’yi 3 dolara doğru itebilir. Ancak düşüşün başlaması halinde, FTT fiyatı 2,13 dolar desteğini test edebilir. Bu destek noktasının kaybedilmesi halinde, FTT fiyatı 1,88 dolara kadar düşüş yaşayabilir.

Her an her ihtimalin gerçekleşebileceği FTT’de yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x