SEC'in Onayladığı Tek Kripto Parada Neler Oluyor? • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC’in Onayladığı Tek Kripto Parada Neler Oluyor?

Piyasadaki geri çekilmenin en büyük sebeplerinden biri olan SEC, şu ana kadar onaylamış olduğu tek kripto para ile yankı yarattı.

SEC Atlas Tradinge Kanca Atti

Piyasadaki geri çekilmenin en büyük sebeplerinden biri olan SEC, şu ana kadar onaylamış olduğu tek kripto para ile yankı yarattı.

SEC’in kripto paralar ve borsaları üzerinde giderek artan baskısı, piyasada kayda değer bir düşüşe sebep oldu. Stabil seyreden piyasanın rotasını düşüş trendine döndüren SEC, onayladığı tek kripto para Stacks (STX) haricinde tüm altcoin piyasasını sarstı. Fakat BTC’nin dün akşam saatlerinde 3 ayın dip fiyatını test etmesiyle STX’teki satış yönlü işlemler arttı. Son 24 saatte yüzde 7,70’lik düşüş gösteren STX, günün en çok kaybedenler listesinde yer aldı. Bu durum, SEC tarafından onay alan tek kripto paranın bile piyasa çöküşüne karşılık güçlü kalamadığını gösteriyor.

Ekran Resmi 2023 06 15 12.43.52

Stacks (STX) Değerlendirmesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in Binance ve Coinbase’e dava açmasından yarar sağlayan tek kripto para Stacks (STX), büyük oranda değer kazanmıştı. 0,52 dolardan 0,67 dolara gelen STX, altcoin piyasası çökerken yüzde 28 artış gösterdi. Son 5 günde yüzde 35 düşen STX, SEC’in onayladığı tek kripto para olmasına rağmen Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) diş geçiremedi.

BTC’nin 25.000 doların altına sarkmasından dolayı saatler içinde yüzde 10,34 düşerek 0,475 dolara gelen STX, birkaç gün önce test ettiği 0,44 doları sıradaki destek seviyesi olarak kullanabilir. Yükseliş trendinin başladığı senaryoda ise kısa vadeli zirve fiyatı olan 0,67 doları aşması takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 06 15 12.44.50

Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Şefik
Şefik
5 ay önce

12 ye değişen dorum ne olacak

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x