SEC'in Ripple davasındaki ara karara itiraz etti • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC’in Ripple davasındaki ara karara itiraz etti

SEC, Ripple davasındaki karara itiraz etti.

Binance US SEC

SEC, Ripple davasındaki karara itiraz etti.

SEC’in itiraz talebi mahkeme tarafından kabul edildi. SEC, yıllar süren Ripple ile davasında aleyhine bir karar aldıktan sonra karara itiraz etti.

SEC, Ripple davası kararına itiraz etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

New York bölge mahkemesine sunulan bir belgeye göre, Ripple Labs ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki devam eden anlaşmazlıkta, mahkeme yargıcı SEC’in ara temyiz başvurusu yapma talebini kabul etti.

Yargıç Analisa Torres, SEC’in ara temyiz başvurusunu 18 Ağustos’a kadar sunabileceğini ve Ripple’ın itiraz belgelerini sunmak için 1 Eylül’e kadar süresi olduğunu belirtti. SEC daha önce, ara temyiz talebinde bulunmayı planladığını açıklamıştı.

Ripple, SEC’in bu hareketine karşı çıkarak, “tüm taraflarla ilgili tüm sorunların temyizden önce çözülmesini gerektiren kuraldan ayrılmayı haklı çıkaracak olağanüstü bir durum olmadığını” ifade etti.

Ripple metaverse sirketi icin yatirim turu baslatti 1

Ripple ve SEC Arasındaki Mücadele Ripple, SEC’in 2020 yılında XRP’nin kayıt dışı menkul kıymet olduğunu iddia ederek yasadışı bir şekilde 1.3 milyar dolar topladığını öne sürdüğü davanın ardından yasal bir mücadele içine girdi.

Geçen ay bir yargıç, Ripple’ın programatik olarak adlandırılan bazı XRP satışlarının menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğine karar verdi. Ancak aynı yargıç, XRP’nin diğer doğrudan satışlarının menkul kıymetler olduğuna hükmetti, bu da SEC’in kısmi bir zafer olarak görüldü.

SEC ise özellikle “diğer dağıtımlar” başlığı altındaki XRP tekliflerini ve satışlarını içeren karara itiraz ediyor.

Mahkeme içinde Anlaşmazlık Torres ile farklı görüşe sahip olan bir başka yargıç, Terraform Labs’a karşı açılan ayrı bir davada SEC’in iddialarını destekledi. Terraform, Torres’in Ripple davasındaki kararının Terraform davasını geçersiz kıldığını iddia etmişti.

Yargıç Jed Rakoff, “Mahkeme, yakın zamanda benzer bir davada bu bölgedeki başka bir yargıç tarafından benimsenen yaklaşımı reddediyor” diyerek mahkeme içindeki farklı görüşleri ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x