Valkyrie, Ethereum Strategy ETF'si için SEC'e başvurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Valkyrie, Ethereum Strategy ETF’si için SEC’e başvurdu

Valkyrie Funds, Ethereum Strategy ETF'si için SEC'e başvuruda bulundu.

valkyrie 1

Valkyrie Funds, Ethereum Strategy ETF’si için SEC’e başvuruda bulundu.

Spot Bitcoin ETF’si furyası sürerken Valkyrie bu sefer Ethereum için girişimde bulundu. Şirket, SEC’e Ethereum ETF’si için başvuruda bulundu.

Valkyrie’den Ethereum ETF başvurusu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Valkyrie Funds, Ethereum Strategy ETF’si olarak adlandırılan yeni bir fon için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurdu. Bu fon, Ethereum ve diğer teminat yatırımları üzerine borsada işlem gören vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak yatırımcılara sermaye takdiri sağlamayı amaçlıyor.

Ethereum zorluk bombasi

Valkyrie Funds zaten Bitcoin Strategy ETF’si ve Bitcoin Miners ETF’si hali hazırda sunuyor. Ethereum Strategy ETF’si, yüksek kaliteli menkul kıymetler ve teminat yatırımları dahil olmak üzere eter ve vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak yatırımcılara kazanç sağlamayı amaçlıyor.

Fonun dosyalamasında, “Ethereum ve ETH vadeli işlemleri nispeten yeni bir varlık sınıfıdır. Benzersiz riskler taşırlar ve tarihsel olarak önemli fiyat dalgalanmalarına maruz kalmışlardır. Yatırımın değeri, sıfıra düşmek dahil önemli ölçüde düşebilir” ifadeleri yer aldı.

Valkyrie, spot Bitcoin ETF’si için de yarışıyor. SEC henüz spot Bitcoin ETF’sine onay vermemiş olsa da, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapan fonları onaylamadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x