Securitize, Avrupa'da tokenize menkul kıymet başlattı • Coinkolik
Yükleniyor...

Securitize, Avrupa’da tokenize menkul kıymet başlattı

Securitize, Avrupa'da tokenize edilmiş menkul kıymet protokolü başlattığını duyurdu.

avrupa komisyonu

Securitize, Avrupa’da tokenize edilmiş menkul kıymet protokolü başlattığını duyurdu.

Şirket Avrupa‘da başlattığı tokenize menkul kıymetin ardından ABD ve Avrupa’da bunu başaran ilk firma olmayı hedefliyor. Şirket, gerçek dünya varlıklarını dijital token’lar haline getirme konusunda öncü olmaya devam ediyor.

Securitize, hedefleri doğrultusunda Avrupa ve ABD’de hamlelerine devam ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Securitize, tokenleştirilmiş menkul kıymet ihraç ve ticaretini Avrupa’da başlatan ilk firma olma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, İspanyol gayrimenkul yatırım ortaklığı Mancipi Partners’ın öz sermayesini temsil eden tokenize edilmiş menkul kıymetleri Avrupa’da piyasaya sürmeye başlamış durumda.

Mancipi Partners’in hisse senetleri Avalanche Blockchain’inde temsil edilecek ve Eylül ayında ikincil piyasada işlem görmeye başlayacak. Sunum, İspanya Hazine ve Uluslararası Finans Genel Sekreterliği’nin onayından bir ay kadar sonra gerçekleşti. Bu onay, sınırlı sayıda işletme ve yatırımcıya dijital varlık menkul kıymetleri dağıtmak için firma tarafından denetimli bir “korumalı alan” altında işlem yapma izni veriyor.

Avrupa Birligi Kripto Yasa Taslagi MiCayi Resmilestirdi

Korumalı alan süresi yaklaşık altı ay sonra sona erdiğinde ve firma Avrupa Birliği Pilot Rejimi’nden onay aldığında, Securitize İspanya ve AB çapında daha geniş tokenleştirilmiş menkul kıymetler ihraç etme, yönetme ve ticaretini gerçekleştirme planları yapıyor.

Securitize’in kurucu ortağı Carlos Domingo, bu gelişmeyi şu şekilde ifade ediyor:

“Securitize, hem ABD’de hem de Avrupa’da tokenleştirilmiş menkul kıymetleri ihraç edip ticaretini yapabilen ilk firma olmanın gururunu yaşıyor ve AB’nin dijital varlıklar için yeni pilot rejimi kapsamında bunu başaran ilk şirket.”

Domingo ayrıca Avrupa işletmelerinin, sermaye artırımı ve likidite elde etme konusunda potansiyel vergi avantajları sunan bu yeniliğin önemli bir faydalanıcısı olacağını vurguluyor.

Securitize, tokenleştirilmiş menkul kıymet tekliflerine yatırımcıların erişimini artırmak amacıyla Mayıs ayında varlık yöneticisi Hamilton Lane ile ortaklık kurmuştu. Bu tür iş birlikleri ve Avrupa’da başlatılan girişimleriyle Securitize, tokenleştirilmiş menkul kıymetlerin finansal dünyada daha geniş bir benimseme ve kullanım alanı bulmasına katkı sağlamayı hedefliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x