Yükleniyor...

Senatör Toomey, Stablecoin Tasarısını Sundu

ABD senatörü Pat Toomey, düzenleyici bir çerçeveye sahip yeni stablecoin tasarısını kongreye sundu.

Senator Toomey Stablecoin Tasarisini Sundu

ABD senatörü Pat Toomey, düzenleyici bir çerçeveye sahip yeni stablecoin tasarısını kongreye sundu.

Kripto para piyasasında yaşanan son olaylar, ülkeleri düzenleme ve denetleme konusunda hareketlendirdi. Birçok ülke, kripto para birimlerinin hızlı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini savunuyor. Geçtiğimiz günlerde Hindistan Merkez Bankası Başkanı, kripto para birimlerinin tamamen yasaklanması gerektiğini belirtmişti. Henüz bir netlik kazanmayan düzenlenme mevzusunda, gözler ABD tarafına çevrildi. SEC ve CFTC, kripto endüstrisinin üzerinde yoğun mesai harcıyor. Son olarak ABD senatörü Pat Toomey, düzenleyici bir stablecoin tasarısını kongreye sundu.

Senatör Toomey, Stablecoin Tasarısından Umutlu

ABD senatörü Pat Toomey, stablecoin tasarısının olumlu bir hava getireceğine inanıyor. Toomey, para birimlerinin ve ödemelerin dönüşümünü destekleyecek stablecoin‘ler için heyecan verici bir teknolojik gelişme tabirini kullandı.

Konuyla ilgili açıklamalarında Toomey, “ABD dolarını dijitalleştirerek ve onu küresel, anında ve neredeyse ücretsiz olarak kullanıma sunarak, stablecoin’ler fiziksel ekonomide çeşitli şekillerde yaygın olarak kullanılabilir.” dedi.

Toomey’in sunduğu tasarı kongre tarafından kabul edilirse, stablecoin ürünleri yüksek kaliteli likit varlıklar ile desteklenecek. Ayrıca stablecoin‘lere, ABD Para Birimi Denetçi Ofisi (OCC) tarafından da lisans verilecek.

Tasarının bir diğer kısmında, stablecoin ihraççılarının gerekli prosedürlere uymaları da zorunlu kılınacak. İhraççılar, yetkili muhasebe firmalarından düzenli tasdikler sağlamakla yükümlü tutulacak.

Toomey‘in sunduğu bu tasarı, yalnızca fiat birimlere dönüştürülebilen stablecoin’leri kapsayacak. Toomey, gelecek yıl bu tasarının kabul edilmesi için gerekli zeminin hazır olduğunu da sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x