Yükleniyor...

Sosyal Medyanın XRP İlgisi Eylül 2018’den Bu yana En Yüksek Seviyede

XRP'ye sosyal medya ilgisi Eylül 2018'den bu yana en yüksek seviyede.

xrp

XRP’ye sosyal medya ilgisi Eylül 2018’den bu yana en yüksek seviyede. XRP yeni hesap etkinleştirmeleri de en son Flare Networks airdrop’u sırasında görülen seviyelerde.

XRP, dün 0,57 dolara yükseldi ve tırmanmaya devam edecek gibi görünüyor. XRP’nin sergilediği bu yükselişin nedeni olarak, WallStreetBets kripto para topluluğunun kripto parayı satın alması gösteriliyor.

Sosyal Medyada İlgi Artıyor

XRP’ye olan sosyal medya ilgisi Eylül 2018’den bu yana en yüksek seviyede. Bu, verileri sunan ekip ise Santiment. Ekip gözlemlerini aşağıdaki açıklama ve eşlik eden grafik aracılığıyla paylaştı:

“XRP, 5 haftanın en yüksek seviyesi olan 0.39 dolara geri dönmeden önce, günde +%62’ye (0.47 dolar) yükseldi. Sosyal hacim metriklerimiz, bu ilgi artışının Eylül ayından bu yana en yüksek seviyede olduğunu belirtiyor. 21 Aralık 2018’de XRP bir günde 0,32 dolardan 0,77 dolara yükselmişti.”

Ekran Resmi 2021 02 01 08.58.48XRP, WallStreetBets Sayesinde Büyüyor

XRP’nin kripto para piyasalarında yeniden canlanması, WallStreetBets kripto para topluluğunun coin’i satın almaya karar vermesine bağlanıyor. WallStreetBets artık Telegram’da SatoshiStreetBets olarak bilinen bir kripto para topluluğuna sahip. XRP satın alma fikri ve uygulaması ise iddialara göre burada kararlaştırıldı.

XRP’ye artan ilgi, yeni hesap etkinleştirmelerinde de önemli bir artışa neden oldu. XRPScan.com’a göre 30 Ocak’ta 7.618 yeni XRP hesabı oluşturuldu. Bu kadar yüksek sayıda yeni hesap aktivasyonu, Aralık ayı ortasında Flare Networks snapshot’ını çevreleyen heyecanı anımsatıyor. Aşağıda, XRP yeni hesap etkinleştirmelerindeki söz konusu artışı gösteren bir ekran görüntüsü bulunmaktadır:

Ekran Resmi 2021 02 01 09.01.37XRP Değeri Artmaya Devam Edebilir

WallStreetBets kripto para topluluğu XRP’yi bu ayın 30’unda yerel zirve olan 0,52 dolara çıkarmadan önce, altcoin 28 Ocak’ta 0,25 dolarlık fiyat alanı civarında konsolide oluyordu. XRP, 48 saatlik bir sürede %100’ün üzerinde artmış oldu. Yazım sırasında, XRP 0,57 dolardan işlem görüyordu.

Bununla birlikte, aynı WallStreetBets topluluğu tarafından Dogecoin pump’ında görüldüğü gibi, XRP trader’ları ve yatırımcılarına bu tür parabolik hareketlerin büyük bir düzeltme ile sona erdiği hatırlatıldı. Bu nedenle, çeşitli türev platformlarında XRP trade’i yaparken dikkatli olunması gerektiği ifade ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x