Stars Arena hacklendi: Projenin varlıkları boşaltıldı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Stars Arena hacklendi: Projenin varlıkları boşaltıldı!

Son dakika; Stars Arena hacklendi ve projenin havuzunda bulunan 3 milyon dolarlık AVAX çalındı.

Stars Arena AVAX

Son dakika; Stars Arena hacklendi ve projenin havuzunda bulunan 3 milyon dolarlık AVAX çalındı.

Avalanche (AVAX) ekosistemi güne sansasyonel bir haberle başladı. Avalanche ağında bulunan ve AVAX’ın yükselişine katkı sağlayan SocialFi platformu Stars Arena hacklendi. Stars Arena kullanıcılarının AVAX’larının içerisinde olduğu havuz boşaltıldı. Havuzda bulunan 3 milyon dolarlık AVAX çalındı. Kullanıcılar, havuz boşaltıldığı için ellerinde bulunan hisseleri satamıyor.

Stars Arena hacklendi: 3 milyon dolar kayıp!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto sektörü, Stars Arena hack haberiyle sallandı. SocialFi akımının öncülerinden birisi olan Stars Arena’nın tüm varlıkları çalındı. Stars Arena’ya ait 3 milyon dolarlık havuz boşaltıldı. Projeden gelen açıklamada, kullanıcıların herhangi bir para yatırma işlemi yapmaması istenildi.

Boşaltılan havuzda, kullanıcıların AVAX’ları şu şekilde yer alıyordu;

Kullanıcılar, beğendikleri bir hesabın hissesini satın alıyor ve böylelikle ellerindeki AVAX’ları sisteme aktarıyordu. Hisse karşılığı verilen AVAX’lar, hisse satılmak istenildiğinde kazançla veya zararla geri alınabiliyordu. Ancak havuzun boşaltılmasıyla birlikte, hisse satın alan kullanıcıların elinde hisseler kaldı ve satış yapamadılar. Kısacası, AVAX’lar gitti ve hisseler değersiz bir şekilde kullanıcıların cüzdanlarında kaldı.

Proje, şimdilik sadece dikkatli olunması ve para yatırılmaması çağrısında bulundu. Sorunun aktif olarak kontrol edildiğini paylaşan proje ekibi, kullanıcılarının sakin kalmasını istedi.

Stars Arena’nın hacklenmesi, AVAX’ı da etkiledi. AVAX, zirveye yürüdüğü boğa koşusunu sonlandırdı ve haber etkisiyle yüzde 8’lik bir düşüş yaşadı.

image 2

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x