Stellar, MoneyGram'a yatırım yapıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Stellar, MoneyGram’a yatırım yapıyor

Stellar Development Foundation, MoneyGram'a yatırım yapıyor.

Stellar Lumens XLM

Stellar Development Foundation, MoneyGram’a yatırım yapıyor.

Stellar Development Foundation, uzun yıllara dayanan iş birliğinin ardından ödeme şirketi MoneyGram International’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Stellar Development Foundation, Stellar ağını yöneten ve geliştiren kuruluştur. Bu yatırımın bir sonucu olarak, Stellar Development Foundation (SDF) MoneyGram’ın Yönetim Kurulu’nda da temsil edilecek.

Stellar, MoneyGram’a yatırım yaptığını açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stellar ve MoneyGram, daha önce kripto ödemelerini kolaylaştırmak ve nakit ile kripto arasında hizmet sağlamak amacıyla iş birliği yapmışlardı. Bu iş birliği, iki yıl önce başlamış ve bu yeni yatırım ile daha da pekiştirilmiş oldu.

SDF CEO’su ve İcra Direktörü Denelle Dixon, yaptığı açıklamada, “Madison Dearborn Partners (MDP) ile yapılan son özel işlem sırasında SDF, MoneyGram’da azınlık yatırımcısı olarak yer aldı” dedi. Aynı zamanda Dixon, yatırımın Stellar Development Foundation’ın kendi nakit fonlarından gerçekleştirildiğini ve bu yatırımın SDF’nin özellikle finansal hizmetlere adil erişim sağlama misyonunu desteklemeyi amaçladığını vurguladı.

Yatırımın bir sonucu olarak, Stellar Development Foundation MoneyGram’ın Yönetim Kurulu’nda temsil hakkı elde etti. Bu, MoneyGram’ın dijital iş genişlemesini desteklemek amacıyla blok zinciri teknolojisinin kullanımını keşfetmesine yardımcı olacak.

Yatırım miktarı hakkında ise daha fazla detay paylaşılmadı. Dixon, ödeme alanındaki kuruluşlarla güçlü iş birlikleri kurmanın, SDF’nin finansal hizmetlere adil erişim sağlama hedefine ulaşmasına katkıda bulunacağını ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x