Yükleniyor...

Teksas Milletvekilinden Bitcoin Madencilerine İyi Haber

Teksas milletvekili Cody Harris, Bitcoin madencileri ve HODLer'larını korumaya yönelik bir yasa çıkardı.

kriptoda argo

Teksas milletvekili Cody Harris, Bitcoin madencileri ve HODLer’larını korumaya yönelik bir yasa çıkardı.

Teksas halihazırda Bitcoin ve kripto para dostu uygulamalara sahip. Son hamle ile birlikte Teksas, Bitcoin yatırımcısı ve kullanıcılarına daha iyimser yaklaşıyor.

Teksas “Bitcoin Ekonomisi”ne Geçiyor

Teksas Temsilciler Meclisi üyesi Cody Harris, yasama meclisinin eyalette “Bitcoin ekonomisine hoş geldiniz” dedirttiren bir karar çıkardı. 21 Mart’ta yayınlanan bir kararda Coddy Harris, Teksas milletvekillerini “Bitcoin ağında kod yazan veya geliştiren bireylerin yanı sıra Lone Star State’te faaliyet gösteren madencileri ve Bitcoin kullanıcılarını korumaya destek vermeye” teşvik etti.

Eyalet temsilcisi, Teksas‘ın “tüm makul olmayan el koyma veya aramalarla” ilgili anayasal haklarının, sakinlerin dijital varlık varlıklarını gözden geçirme girişimlerini de kapsaması gerektiğini sözlerine ekledi.

texas

Kararda şunlar yazılıydı:

“Teksas’ta Bitcoin madenciliği yapan kişiler, Bitcoin ağını sanal para biriminin güvenliği için koruma uygulamasını kısıtlayan herhangi bir yasa veya kararla asla engellenmeyecek. Zenginliklerini saklamanın ve yasalara uyan diğer Teksas vatandaşlarıyla eşler arası işlem yapmanın bir yolu olarak Bitcoin’e sahip olmayı seçen daha geniş topluluktaki herkes, Bitcoin’e sahip olduklarında ve bunları kullandıklarında her zaman özgür ve güvende hissedecekler.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x