Temsilciler Meclisi Komitesi, FTX'in Çöküşü ile İlgili Oturum Düzenleyecek
Yükleniyor...

Temsilciler Meclisi Komitesi, FTX’in Çöküşü ile İlgili Oturum Düzenleyecek

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, FTX'in çöküşü ve dijital varlık endüstrisine olan etkileriyle ilgili bir oturum düzenleyecek.

temsilciler meclisi

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, FTX’in çöküşü ve dijital varlık endüstrisine olan etkileriyle ilgili bir oturum düzenleyecek.

Komite, Aralık ayında gerçekleşmesi planlanan oturum için “ilgili şirketler ve bireylerden, Sam Bankman-Fried, Alameda Research, Binance, FTX ve ilgili kuruluşlar da dahil olmak üzere ilgili şirketlerden ve kişilerden” haber almayı beklediklerini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Komite üyesi Patrick McHenry, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Gözetim, Kongre’nin en kritik işlevlerinden birisidir. FTX müşterileri ve Amerikan halkı için bunun temeline inmeliyiz.
Sorumlu kişilerin daha kapsayıcı bir finansal sistem inşa edebilmeleri ve teknolojiden yararlanabilmeleri için kötü aktörleri sorumlu tutmamız çok önemli”

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Başkanı Temsilci Maxine Waters da şunları söyledi:

“FTX’in çöküşü, zor kazanılan birikimlerini FTX borsasına yatıran bir milyondan fazla insana zarar verdi. Ancak hepsi birkaç saniye içinde ortadan kayboldu. Ne yazık ki bu olay, geçtiğimiz yıl çökmüş bir çok kripto para platformu örneğinden yalnızca bir tanesi”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x