Tether’den Yeni Açıklama Geldi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Tether’den Yeni Açıklama Geldi!

Tether, New York Başsavcılığı ile yaptığı anlaşmadan bu yana, üç aylık raporlama yükümlülüklerini tamamladığını duyurdu.

tether

Tether, New York Başsavcılığı ile yaptığı anlaşmadan bu yana, üç aylık raporlama yükümlülüklerini tamamladığını duyurdu. 

Şirket, resmi web sitesi üzerinden yaptığı paylaşımda, şeffaflığa bağlı kalmaya devam ettiklerini ve her şeyden önce müşterilerinin gizliliğine ve güvenliğine önem verdiklerini belirtti. NYAG ile paylaşılan belgelere dair tüm detayları içeren gönderide, USDT’nin dolar sabitliğini kaybetmesi ve akabinde yaşanan gelişmelerin yanı sıra USDT’nin Çin menkul kıymetleri ile desteklendiği iddialarına da değinildi. 

Şirket, Çin İle Olan İlişkisine Dair Yorumlara da Yanıt Verdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapılan paylaşımda, Tether’in daha önce Çin ticari senetleri ile ilişkisi olduğu kabul edilirken, bunun bankacılık sektörü ile sınırlı kaldığı belirtildi. 

Yapılan açıklamada: “Tether’in ticari senet varlıklarını geçen yıl sıfıra indirdiğini belirtmekte fayda var. Tether, Çin ticari senetleri de dahil olmak üzere hiçbir ticari senette bir kuruş bile kaybetmedi” ifadeleri kullanıldı. 

USDT’nin dolar sabitliğini kaybetmesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan gönderide, 2021 anlaşmasının şartları uyarınca New York Başsavcılığına raporlama yükümlülüklerinin tamamlandığı vurgulandı. 

Paylaşılan gönderide: “Bu anlaşma, Tether’in rezervleri hakkında iki yıl boyunca her üç ayda bir rapor verilmesini gerektiriyordu. Şirketimiz bu yükümlülüğü tam olarak yerine getirdi ve açıklamaların eksik olduğuna veya rezervlerin yetersiz olduğuna dair herhangi bir öneri olmadı. Uzlaşma kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün Tether, tarihteki en büyük piyasa değeriyle her zamankinden daha güçlü” dedi. 

Tether CTO’su Paolo Ardoino da şirketin paylaştığı gönderiyi alıntılayarak uzun bir yanıt verdi. Ardoino verdiği yanıtta, merak edilen tüm konu başlıklarının bu gönderide ele alındığını ve gönderinin içeriklerini açıkladı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x