Tezos, Nairobi Yükseltmesiyle Hızlandı • Coinkolik
Yükleniyor...

Tezos, Nairobi Yükseltmesiyle Hızlandı

Tezos (XTZ), blockchain işlemlerini sekiz kat daha hızlı bir hale getiren Nairobi yükseltmesini yayına soktu.

nairobi tezos

Tezos (XTZ), blockchain işlemlerini sekiz kat daha hızlı bir hale getiren Nairobi yükseltmesini yayına soktu.

Kripto projeleri, piyasanın yükselişe geçtiği ve yoğun ilgi gördüğü bugünlerde gelişimlerini sürdürüyor. Birçok projeden, topluluğu canlandıracak yeni duyurular gelmeye devam ediyor. Bu projelerden birisi olan Tezos, blockchain geliştirmeleri kapsamında Nairobi yükseltmesini duyurdu. Bu yükseltme, projenin sekiz kat daha hızlı işlem almasını sağlayacak.

Tezos, Nairobi Yükseltmesini Yayına Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tezos (XTZ), geçtiğimiz mart ayında Mumbai güncellemesini yayına sokmuştu. Bu güncellemeyle birlikte Tezos ağı, 1 milyona kadar işlemi gerçekleştirebiliyordu. Tezos, yeni bir yükseltmeyle birlikte sekiz kat daha verimli blockchain oluşturmayı hedefliyor.

Tezos geliştiricileri, Nairobi güncellemesinin yeni bir ücret mekanizmasını da kullanıcılara sunacağını aktardı. Bu ücret mekanizmasına göre, herkese uyan tek bir sabit ücret yerine, kullanıcıların ağ kullanım durumu dikkate alınacak.

Nairobi ayrıca, Tezos’un daha hızlı bir ağ kullanımını ortaya çıkaracak. Bu sayede sonraki yükseltmeler de blockchain yapısını ileri seviyelere taşıyacak.

Ancak bu gelişim, XTZ açısından pek de faydalı olmadı. 25 Haziran tarihinde 0,85 dolar seviyesinde olan XTZ, bugünlerde 0,80 dolar civarında hareketlilik sergiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x