Yükleniyor...

TigerDirect, Bitcoin ile Yaptığı Satışlarda 1 Milyon Doları Gördü

Florida bazlı teknoloji alışveriş sitesi TigerDirect, Bitcoin ödemesi kabul etmeye başladıktan iki hafta sonra 13 Mart 2014 tarihinde, Bitcoin ile yaptığı satışlarda 1 milyon dolar elde etti.

Florida bazlı teknoloji alışveriş sitesi TigerDirect, Bitcoin ödemesi kabul etmeye başladıktan iki hafta sonra 13 Mart 2014 tarihinde, Bitcoin ile yaptığı satışlarda 1 milyon dolar elde etti.

23 Ocak 2014 tarihinde BitPay ödeme servisi ile Bitcoin ödemeleri kabul etmeye başlayan TigerDirect, geçtiğimiz günlerde Bicoin ile alışverişlerde $20 değerinde kuponlar sunmaya başlamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TigerDirect Pazarlama Direktörü Steven Leeds, mağazanın Bitcoin ödemesi kabul etmesi ile ilgili şunları söyledi: “Müşteri taleplerinin aşırı şekilde gerçekleşmesi, kararımızın doğruluğunu onaylıyor.”

Leeds daha sonra, Bitconi ile ödemelerde müşterilerin avantajlı duruma geçtiğini söylüyor. Bildiğimiz gibi Bitcoin ile ödemelerde işlem ücretleri çok düşük seviyede. Bu gelişmeyle birlikte TigerDirect, Bitcoin ile satışlarında 1 milyon dolar sınırını aşan ikinci mağaza oldu. Daha önce yayınladığımız haberimizde, Overstock.com 4 Mart tarihli açıklamasında “Satışlarında 1 milyon dolar sınırının aşıldığını” belirtmişti.

TigerDirect, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığından bu yana, bazı ürünlerin satış rakamlarında 50%’lik artışlar gördüğünü açıkladı. TigerDirect’in ödemelerde Bitcoin kabul etmesi, çok yankı uyandırmıştı ve buna bağlı olarak Bitcoin ile yapılan satışlar kısa sürede 1 milyon dolar sınırını geçti. Bitcoin ile yapılan satın almalarda müşterilerin favori ürünleri olarak; ekran kartları, güç kaynakları, tabletler ve Xbox ürünleri göze çarpıyor.

TigerDirect’in yakaladığı bu başarı, diğer alışveriş sitelerini de cesaretlendirecek gibi görünüyor. Türkiye’de de teknoloji ürünleri alışverişi yapabileceğimiz mağazaların Bitcoin’le ödeme kabul edeceği günleri merakla bekliyoruz.

Peki sizce Bitcoin’le ödeme kabul etmek,
Türkiye’deki alışveriş sitelerinin satışlarını artırır mı?

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x