Yükleniyor...

Togg’dan Yeni Bir Hamle: Akıllı Cihaz Pasaportu

Avalanche Summit 2023 etkinliğinde konuşan Togg CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, akıllı cihaz pasaportu ve batarya pasaportuna değindi.

TOGG bulten

Avalanche Summit 2023 etkinliğinde konuşan Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, akıllı cihaz pasaportu ve batarya pasaportuna değindi.

Avalanche Summit 2023, bu yılki ikinci etkinliğini Barselona’da gerçekleştirdi. Avalanche Summit 2023 etkinliğine katılan Togg CEO’su Karakaş, Togg‘un attığı yenilikçi adımlara ve ilklere değindi.

Etkinliğinde konuşma gerçekleştiren Karakaş, dünyada türünün ilk örneği olan akıllı cihaz pasaportu ve batarya pasaportu hakkında konuştu.

Togg CEO’su, Akıllı Cihaz Hakkında Konuştu

Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Avalanche Summit 2023‘te dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Karakaş, akıllı cihaz, dijital platform ve temiz enerji çözümlerini ele aldı.

Barselona‘da gerçekleşen Avalanche etkinliğine katılan Karakaş, dijital varlık cüzdanının içinde akıllı cihaz pasaportu ve batarya pasaportunun da yer alacağını ifade etti. Togg‘un sürdürülebilirliğine ve blok zinciri çözümlerine değinen Karakaş, akıllı sözleşmelerle desteklenen cihazın birçok konuda fayda sağlayacağını belirtti. Togg‘un Avalanche üzerinde kurduğu bu yenilikçi çözüm, kullanıcıların cihazın servis geçmişinden bakım bilgilerine kadar tüm bilgilere hakim olmalarını sağlıyor.

Akıllı cihaz hakkında yenilikçi gelişmeleri aktaran Karakaş, şunları söyledi;

Avalanche üzerine geliştirdiğimiz bu cüzdanla kullanıcılar hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, bunları güvenli bir şekilde görüntüleme, saklama ve aktarma, blok zinciri tabanlı oyunları akıllı cihaz üzerinde oynayabilme dahil sınırsız sayıda kullanım senaryosuna sahip oluyor. Şimdi de bu cüzdan içinde ilk kez akıllı cihaz pasaportu ile batarya pasaportunu oluşturuyoruz. Kullanıcılar bu pasaport sayesinde blok zincir üzerinden cihaz parçalarının değişimi, servis bilgileri, tedarik zincirindeki süreçler gibi her türlü bilgiye güvenilir ve kolay bir şekilde erişebilecek. Parçaların nerede üretildiğinden tutun da bakım tarihine kadar akıllı cihaza ait her türlü bilgiye anında sahip olabilecek. Benzer şekilde batarya pasaportunu da kullanıcıların hizmetine sunacağız. Farasis Energy ortaklığında enerji depolama çözümleri geliştirmek üzere kurduğumuz Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri’nin ürettiği bataryaların pasaportunu, elektrikli araçların bataryalarına ilişkin tüm bilgileri içeren bir belge olarak düşünebilirsiniz. Bu belge, bataryanın üretim tarihinden kapasitesine, yaşına ve sağlık durumuna kadar birçok bilgiyi içeriyor. Bu bilgilerin blok zincir üzerinde tutulması, bataryanın kökenini doğrulamaya ve izlenebilirlik sağlamaya yardımcı oluyor. Aynı şekilde karbon emisyonları ve sürdürülebilirlik performansı gibi takip edilmesi gereken konular da izlenebilir hale geliyor. Birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı yaşam çözümleri üretmek üzere blok zinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarımızı güçlü iş ortaklıklarıyla sürdüreceğiz. Yenilikçi çözümlerimizle kullanıcıların mobilite deneyimini başka bir noktaya taşımayı hedefliyoruz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x