TON Vafkı'ndan, TON İşlem Ücretleri için Öneri • Coinkolik
Yükleniyor...

TON Vafkı’ndan, TON İşlem Ücretleri için Öneri

TON Vakfı, TON ağı için işlem ücretlerinin yüzde 50'sinin yakılmasını öneren bir yakma mekanizması önerdi.

ton vakfi

TON Vakfı, TON ağı için işlem ücretlerinin yüzde 50’sinin yakılmasını öneren bir yakma mekanizması önerdi.

Vakfın bu önerisi, Ethereum’un EIP-1559 yükseltmesine benzer bir yakma mekanizmasını içeriyor, ancak TON ağı üzerinde daha az etkiye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

TON Vakfı, TON Blockchain’indeki İşlem Ücretlerini Düşürmeyi Hedefliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TON Vakfı, TON ağındaki tüm işlem ücretlerinin yüzde 50′ azaltacak bir yakma mekanizması öneriyor. Bu öneri, Ethereum’un ağ enflasyonunu büyük ölçüde azaltan EIP-1559’daki yakma işlemine benzer bir strateji olarak karşımıza çıkıyor.

Toncoin

TON Vakfı’nın çekirdek lider geliştiricisi Kirill Emelyanenko açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kısa vadede, günlük 71.000 Toncoin ihraç oranı göz önüne alındığında, yaklaşık 350-400 Toncoin civarında bir deflasyonist etki beklenmektedir. Ancak, ağ hacmi büyüdükçe, bu miktar önemli ölçüde artabilir ve toplam arzda belirgin bir düşüşe yol açabilir.”

Yakma mekanizması uygulandığında, bir kullanıcı ağ üzerinde bir işlem gerçekleştirdiğinde, işlem ücretlerinin bir kısmı yakılırken geri kalanı doğrulayıcıya yönlendirilecektir. Doğrulayıcılar, ağın işlem yapmasına yardımcı oldukları için staking ödülleri almaya devam edecekler.

TON Vakfı, yakma mekanizmasının yüzde 50 olarak ayarlanmasını önerse de, Emelyanenko bunun doğrulayıcılar ve topluluk tarafından belirleneceğini belirtti.

Bu önerinin yürürlüğe girebilmesi için TON doğrulayıcılarının çoğunluğu tarafından onaylanması gerekmektedir. Öneri doğrulayıcılara iletilmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x