Yükleniyor...

Trezor, Donanım Cüzdanları İçin Çip Üretecek

Trezor, cüzdan çipi üretiminin kontrolünü ele alarak, FTX krizi gibi talebi tetikleyen olaylara hızlı bir şekilde yanıt vermeyi amaçlıyor.

trezor

Trezor, cüzdan çipi üretiminin kontrolünü ele alarak, FTX krizi gibi talebi tetikleyen olaylara hızlı bir şekilde yanıt vermeyi amaçlıyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Donanım cüzdanı üreticisi Trezor, kendi cüzdan çiplerini üreterek yeni Trezor cüzdanlarının üretimini hızlandırıyor. Trezor, 27 Şubat’ta şirketin amiral gemisi ürünü Trezor Model T’de kendi ana bileşeni olan yonga ambalajının üretimini kolaylaştırmaya başlayacağını resmen duyurdu. 

Trezor Donanım Cüzdanlarını Kendi Başına Oluşturabilecek

Bu hamle, Trezor cüzdanlarının üretimini önemli ölçüde optimize etmeyi ve tedarik döngüsündeki teslim sürelerini iki yıldan birkaç aya indirmeyi planlıyor. 

Trezor, optimizasyonun bitmiş ürünlerin nakliyesindeki gecikmeleri de ortadan kaldıracağını ve tüketicileri, arz ve talebe dayalı fiyat dalgalanmalarına maruz kalmaktan koruyacağını belirtti. FTX iflasının ardından kripto yatırımcıları, kripto varlıklarını merkezi kripto borsalarından taşımak için acele ederken, Trezor cüzdanlarına olan talep en az yüzde 300 arttı. 

Trezor, son zamanlarda jeopolitik bozulma, COVID-19 nedeniyle iş gücü sıkıntısı, kripto piyasası koşulları ve diğer faktörler nedeniyle üçüncü taraf tedarik açıklarına maruz kaldı. Trezor, cüzdan çiplerinin tedariğini kontrol altına alarak, tüm bu faktörlere hızlı bir şekilde yanıt verme ve talebi her zaman karşılama fırsatı elde etti. 

Konu ile ilgili açıklama yapan şirketin finans direktörü Stepan Uherik: “Süreci paketten çıkararak, kontrolü ele geçirebileceğimiz alanları belirleyerek ve ortağımız STMicroelectronics ile yeni yollarla işbirliği yaparak üretimi olabildiğince çevik hale getirmeyi başardık.” ifadelerini kullandı. 

Bu yeni gelişme aynı zamanda Trezor’un gelecekteki ürünleri için daha fazla tasarım özgürlüğü sağlayarak, cüzdan sağlayıcısının donanım cüzdanlarını kendi başına sıfırdan oluşturmalarına olanak tanıyor. 

Bu gelişme, Trezor’un ana şirketi Satoshi Labs tarafından işletilen bir girişim olan Tropic Square’in TROPIC01 olarak bilinen yeni açık kaynaklı çipi piyasaya sürmesinden bir yol sonra geldi. Çip, dijital tanımlama yöntemleri aracılığıyla kriptografik anahtar üretimi, şifreleme, imzalama ve kullanıcıların kimlik doğrulamasını sağlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x