Yükleniyor...

TUSD, Yoğun İlgi Görüyor

Son zamanların popüler stablecoin'lerinden TUSD, Binance'in bir alım satım paritesinde 1,2 doları gördü.

TUSD binance

Son zamanların popüler stablecoin’lerinden TUSD, Binance’in bir alım satım paritesinde 1,2 doları gördü.

FTX’in iflas ettiği dönemden sonra stablecoin’ler üzerindeki baskıların arttığı görülmüştü. Sık sık depeg olan stablecoin’ler ve düzenleyiciler tarafından soruşturmaya alınan BUSD, yeni stablecoin’lerin ortaya çıkmasına zemin hazırladı. Son dönemlerin en popüler stablecoin’lerinden birisi de TUSD oldu.

Binance’in güçlü desteğini alan TUSD, Binance’teki USDT/TUSD paritesinde 1,2 dolara yükselerek dikkatleri üzerine çekti.

TUSD, Yukarı Yönlü Depeg Oldu

Kaiko tarafından yapılan bir araştırmaya göre TUSD, DeFi borç verme protokollerindeki yoğun talep nedeniyle Binance’te 1,2 doları gördü.

TUSD

Özellikle SUI gibi kripto projelerine gelen yoğun talep stablecoin’lere yaradı. Son zamanlarda Binance‘in desteğini arkasına alan TUSD, organik borç alma işlemlerinin ardından depeg oldu. Ancak bu depeg, TUSD’nin fiyatını 1,2 dolara yükseltti.

WuBlockchain tarafından yapılan bir habere göre, anonim bir kripto yatırımcısı TUSD tarafında büyük çaplı likidite ekliyor. TUSD’un en çok borç verme aktivitesini kaydettiği platform ise Aave oldu.

Binance’in birkaç işlem çiftinde TUSD‘nin öne çıkarması ve SUI launchpad‘inde TUSD ile katılım imkanı sunması önemli detaylar olarak gösterildi. Artan bir hacim kaydeden TUSD, son dönemdeki borç verme protokollerinde artan talep nedeniyle depeg oldu. TUSD’nin gördüğü ilgi, kısa süreli fiyatını USDT çiftinde 1,2 dolara taşıdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner