Yükleniyor...

Ünlü Analistlerden Ethereum’da (ETH) Yükseliş Tahmini

İkinci sırada yer alan kripto para birimi Ethereum (ETH), son birkaç haftadır stabil durumda.

ethereum tahmini

İkinci sırada yer alan kripto para birimi Ethereum (ETH), son birkaç haftadır stabil durumda. 240 dolarlık bölgede dolaşan ETH, harekete geçmek için mücadele etse de bulunduğu alandan bir türlü kopamadı. ETH, bu hafta başında dalgalanma yaşayarak 230 dolara kadar geriledi. Kripto para takipçileri bunu bir ralli habercisi olarak kabul etti. ETH, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 244 dolardan işlem görüyordu.

Popüler analist Crypto Michael, Ethereum’un likiditesi üzerinden açıklamalarda bulundu. Analiste göre, likidite ETH’de boğa rallisi faktörlerinden.

Önce 215 Dolara Düşecek

Crypto Michael, birkaç gün önce yaptığı açıklamada Ethereum’un ralliden önce 215 dolara düşeceğini dile getirmişti. 5 Haziran’da attığı tweet’te popüler analist şu ifadeleri kullanmıştı:

“Genel olarak harika görünüyor. Biraz daha konsolidasyon görmeyi tercih ederim (tıpkı 215 dolara doğru düşüş gibi). Bu bağlamda, 215-220 dolar uzun süre için potansiyel bir bölge. Genel olarak, yeşil alan olduğu sürece, 300 dolar gibi potansiyel hedeflerle devam etmeyi bekliyorum.”

Analist, dün akşam saatlerinde attığı tweet’le bu durumun devam ettiğini ETH’nin yeşil bölgede kaldığını dile getirdi. Halihazırda diğer analistlere göre de Ethereum önümüzdeki günlerde yükselecek bir biçimde konumlandı. Buna neden olarak ise ikinci sırada yer alan kripto para biriminin red yemesine rağmen teknik olarak güçlü kalması gösterildi.

“Direnci Aşarsa Yükselir”

ETH

Yerli analist Crypto Sun ETH’nin BTC bazlı direnci aşması halinde yükselişe geçebileceğini ifade etti. Analist, şunları söyledi:

“#Ethereum 2 yıldır içinde olduğu düşen kanalı yukarı kırdı. Ardından oluşturduğu 2. bir düşüş kanalı vardı onu da yukarı kırdı şuan önünde #BTC bazlı önemli direnç olan 0.026460 var. bunu da aşarsa asıl yükseliş başlayabilir. İlk destek: 0.024000’den geçiyor. Daha sonra en önemli olan 0.022100 ile 0.021895’ten geçiyor. Bu aşağı kırılırsa işi zor. Kırmızı daire Altcoinlere dolar bazlı asla bakmadım çünkü her şey BTC’ye bağlı ve dolar bazlı bakmak bence çok yanıltır.”

Bir başka analist Byzantine General ise ETH hakkında şu ifadeleri kullandı:

“ETH likiditeyi iki kez tersine çevirdi ve ayılar hala bunu aşağıya çekemedi. Bu bana ETH’nin yükselişe devam ettiği izlenimini veriyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner