Yükleniyor...

Veri Analiz Şirketi Santiment, Ethereum’u (ETH) Yorumladı, Polygon (MATIC) Konusunda Uyardı

Kripto para analiz firması Santiment, Ethereum (ETH) ve son dönemin çok konuşulan kripto para birimi Polygon (MATIC) için sıradaki hamleleri değerlendirdi.

veri analiz sirketi santiment ethereumu eth yorumladi polygon matic konusunda uyardi

Kripto para analiz firması Santiment, Ethereum (ETH) ve son dönemin çok konuşulan kripto para birimi Polygon (MATIC) için sıradaki hamleleri değerlendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Santiment, Ethereum’un cüzdan etkinliğinin arttığını ve Mayıs ayının sonundaki “panik satışından” bu yana aktif mevduat miktarının azaldığını ortaya koydu. Şirket ayrıca, “yükseliş yönünde iyi bir işaret” olarak değerlendirdiği kitle duyarlılığının şu anda düşüş eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Santiment, Ethereum ağındaki gas ücretlerinin düştüğüne ve bu yılın Ocak ayının ortasından bu yana tanık olunmayan seviyelere geri döndüğüne dikkat çekiyor. Düşük gas ücretleri, Santiment’ın en iyi akıllı sözleşme platformu konusunda iyimser olduğunu belirtmesine neden oldu:

“Ethereum 2.800 dolar civarında seyrediyor ve önde gelen kripto para birimi için olumlu sinyallerden biri, ücretlerinin Ocak ortasındaki düşük seviyelere geri dönmesidir. İşlem başına sadece 5.48 dolar ortalama gas ücretiyle bu, yatırımcıların varlıklarını daha rahat hareket ettirmelerine olanak tanıyor.”

Santiment, ilk on Ethereum cüzdanı tarafından toplu olarak tutulan ETH sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığını ve bunun tarihsel olarak varlık için özellikle yükseliş sinyali olduğunu ekliyor:

“En büyük 10 Ethereum balina cüzdanı, tutulan arz açısından yeni bir dönüm noktasına doğru ilerliyor. Şu anda 19.08 milyon ETH’ye sahip olan bu en büyük adresler, fiyat 4.300 doların üzerine çıkmadan üç hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.25 milyon ETH’ye sahipti.

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon’a gelince Santiment, rallide satış yapan MATIC balinalarının düzeltme sırasında yeniden birikim yaptığını söylüyor:

“100.000 ila bir milyon token’a sahip MATIC balinaları biriktiriyor. Görünüşe göre bir süredir rallide satış yapıyorlar. Ve şimdi bu dip seviyelerinden satın almaya başlıyor.”

veri analiz sirketi santiment ethereumu eth yorumladi polygon matic konusunda uyardi 1
Kaynak: Santiment

Santiment, MATIC’in nihai olarak yükseleceğini söylese de Market Value to Realized Value (MVRV) ölçümünün başka bir büyük ralli başlamadan önce daha fazla düzeltmenin gerekebileceğine dair bazı sinyaller gösterdiğine dikkat çekiyor.

MVRV, bir kripto para biriminin piyasa kapitalizasyonunu gerçekleşen kapitalizasyonuna böler; bu, mevcut fiyata göre halihazırda dolaşımda olan tüm kripto paraların ortalama kârını/zararını gösterebilir. Santiment MVRV’ye dayanarak, MATIC’in şu anda biraz aşırı değerli olduğunu söylüyor:

“Genel olarak, MATIC’in MVRV’si bir problem ve bir süre daha problem olarak kalacak. Ne olursa olsun, değersiz bölgeye girene kadar daha fazla düzeltmeye ihtiyaç var.”

Firma MATIC konusunda hala yükseliş yanlısı ve yatırımcıların blokzinciri ölçeklenebilirlik platformunu değerlendirirken göz önünde bulundurması gereken üç istatistik de sundu:

“Genel olarak, şu anda düşüşten daha fazla yükseliş işareti var. İzlenecek şeyler:

Aktif cüzdanlar

Balina işlem sayısı

Balina davranışı (token’ların dağılımı)”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x