Yükleniyor...

Web geliştiricileri için 5 ChatGPT komutu

Yapay zeka özellikle web geliştiricileri için her geçen gün bulunmaz bir veri akışı sağlıyor.

web gelistiricileri

Yapay zeka özellikle web geliştiricileri için her geçen gün bulunmaz bir veri akışı sağlıyor. Özellikle yapay zeka kullanımı ile ilgili gerekli ipuçlarını biliyor ve uygulamaların kullanımına hakimseniz yeni projeler için verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Söz konusu durum, popüler yapay zeka uygulaması ChatGPT için de geçerli. Uygulamaya girilen doğru ve deyim yerindeyse “nokta atışı” komutlar, sizi tasarladığınızdan daha fazlasına götürecektir. İşte, web geliştiricileri için yaratıcı olabilecek 5 ChatGPT komutu…

1. Kripto para fiyat takipçisi oluşturma

ChatGPT, tasarım ve işlevselliğin kavramsallaştırılmasında önemli bir rol oynayabilir. Yapay zekaya doğru komutları vererek işlevsel bir kripto para fiyat takipçisi oluşturabilirsiniz.

Uygulamanın yazışma kısmına aşağıdaki ifadeye benzer bir komut yazın:

“Etkileşimli grafiklere ve saatlik fiyat güncellemelerine sahip gerçek zamanlı bir kripto para fiyat takipçisi tasarla.”

Böylelikle ChatGPT, verileri almak için API’leri kullanma, Chart.js veya D3.js gibi kütüphanelerle etkileşimli grafikler uygulama ve WebSocket bağlantılarıyla gerçek zamanlı güncellemeleri kullanma konusunda fikirler sunabilir. Siz de kripto meraklılarını piyasa trendleri hakkında bilgilendiren kullanıcı dostu bir fiyat takipçisi tasarlamış olursunuz.

2. Güvenli bir kripto ödeme ağ geçidi oluşturma

Web geliştiricileri genellikle kripto işlemleri için güvenli ödeme ağ geçitleri oluşturmanın incelikleri için çalışırlar. Güvenli bir kripto ödeme ağ geçidi oluşturmak için is tek yapmanız gereken ChatGPT’ye aşağıdaki komutu yazmak:

“Bitcoin ile Ethereum’u destekleyen ve sağlam güvenlik önlemleri sağlayan bir kripto ödeme ağ geçidi geliştir”

Böyle bir komut üzerine uygulama, güvenli cüzdan entegrasyonlarını dahil etmeyi, iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmayı ve işlemleri kolaylaştırmak için merkezi olmayan akıllı sözleşmeler uygulamayı önerecektir. Sonuç olarak, dijital para birimleriyle işlem yapmak isteyen kullanıcılara güven veren, aşılmaz bir ağ geçidi oluşturmuş olacaksınız.

3. Kripto portföy izleyicisi oluşturma

Portföy izleyiciler, bireylere kripto yatırımları hakkında kapsamlı ve gerçek zamanlı bir genel bakış sağlayarak kripto para dünyasında çok önemli bir rol oynamaktadır.

ChatGPT’ye aşağıdaki komutu yazabilirsiniz:

“Kullanıcıların Bitcoin varlıklarını girebilecekleri ve Bitcoin’in fiyat grafiğiyle birlikte toplam portföy değerlerini görüntüleyebilecekleri bir portföy izleyici oluştur.”

4. Kripto analiz panosu geliştirme

Kripto alanında veri görselleştirmenin gücünden yararlanmak isteyen geliştiriciler için ChatGPT yol gösterici bir ışık olabilir.

“Kripto piyasası trendlerini ve kullanıcı portföylerini izleyen kapsamlı bir analitik gösterge tablosu geliştir.”

Yukarıdaki komutu yazdığınızda ChatGPT’nin kripto borsalarından API’leri entegre etmeyi, veri görselleştirme için Plotly veya Tableau gibi kütüphaneleri kullanmayı ve veri gizliliğini sağlamak için kullanıcı kimlik doğrulamasını uygulamayı önerdiğini göreceksiniz. Sonuç ne mi olacak? Kullanıcıların değişken kripto ortamında bilinçli kararlar almasını sağlayan güçlü bir analitik gösterge tablosu elde etmiş olacaksınız.

5. Blokzinciri gezgini arayüzü uygulama

Blokzinciri geliştiricisi misiniz? ChatGPT, blokzinciri işlemlerini keşfetmek için kullanıcı dostu bir arayüz oluşturmaya yardımcı olabilir.

Aşağıdaki komutu girdiğinizde ChatGPT veri almak için blokzinciri API’lerini kullanmayı, otomatik önerilere sahip bir arama çubuğu uygulamayı ve işlem akışlarını etkileşimli diyagramlarla görselleştirmeyi önerecektir:

“Arama özelliklerine ve işlem geçmişine sahip sezgisel bir blokzinciri gezgini arayüzü tasarla.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x