Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) XRP Aktif Adreslerinde Artış Yaşandı

XRP Aktif Adreslerinde Artış Yaşandı

ABONE OL:google-news

XRP fiyatı Aralık ortalarının en düşük seviyelerinden bu yana yüzde 45 arttı ve Ekim 2019’dan bu yana en güçlü hamlesini yapıyor. Temel metriklere göre kripto para biriminde geçen ayki haftalık aktif adres etkinliğinde artışla birlikte büyüme yaşanıyor.

Ethereum ve XRP gibi para birimlerinde yaşanan olumlu hava sayesinde Ocak ayı dijital varlık sektörü için büyük bir ay olmaya devam ediyor. Coinmetrics‘in son raporuna göre, geçtiğimiz hafta ETH ve XRP transferleri sırasıyla yüzde 10,5 ve yüzde 20,7 arttı. Ethereum için, madencilik geliri 7 günlük ortalamada yüzde 15,7’ye yükselirken, USD cinsinden düzeltilmiş transfer değeri yüzde 45,2 arttı.

XRP Büyüme Açısından Önde

XRP, son yedi gündeki aktif adreslerin büyüme yüzdesi açısından önde gelen kripto varlık oldu. Bununla birlikte, rakamlar açısından, üçüncü en büyük kripto varlığın sektörde sadece 10.9 bin adrese sahip olduğunu belirtmek önemli. Bitcoin 726 bin aktif adresle öncülük ederken, Ethereum 293 bin adresle devam etti.

Aktif tedarik açısından, Bitcoin SV, yüzde 20,99’luk büyük bir büyüme yüzdesi ile ilk 20’deki tüm kripto varlıklarını devirdi. Tartışmalı kripto para birimi geçtiğimiz hafta yüzde 300 arttı, bu istatistiklerde önemli rol oynayan bir gelişme olarak yer aldı. XLM ve XRP, aktif tedarik ile ilgili olarak sırasıyla yüzde 26,47 ve yüzde 17,90 olurken, Ethereum yüzde 0,43’lük negatif getiri elde etti.

Ripple, bankacılık protokolü SWIFT ile rekabet etmeyi amaçlayan bir ödeme protokolü ve ağ belirtecidir. Kripto varlığı şu anda Ocak 2018’de gerçekleşen tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu zamana yüzde 94 düştü.

CoinMarketCap verilerine göre XRP  şu an 0.22 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

968BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
25,057TakipçilerTakip Et
879AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar