Yükleniyor...

XRP Aktif Adreslerinde Artış Yaşandı

XRP fiyatı Aralık ortalarının en düşük seviyelerinden bu yana yüzde 45 arttı ve Ekim 2019'dan bu yana en güçlü hamlesini yapıyor.

XRP Aktif Adreslerinde Artış Yaşandı

XRP fiyatı Aralık ortalarının en düşük seviyelerinden bu yana yüzde 45 arttı ve Ekim 2019’dan bu yana en güçlü hamlesini yapıyor. Temel metriklere göre kripto para biriminde geçen ayki haftalık aktif adres etkinliğinde artışla birlikte büyüme yaşanıyor.

Ethereum ve XRP gibi para birimlerinde yaşanan olumlu hava sayesinde Ocak ayı dijital varlık sektörü için büyük bir ay olmaya devam ediyor. Coinmetrics‘in son raporuna göre, geçtiğimiz hafta ETH ve XRP transferleri sırasıyla yüzde 10,5 ve yüzde 20,7 arttı. Ethereum için, madencilik geliri 7 günlük ortalamada yüzde 15,7’ye yükselirken, USD cinsinden düzeltilmiş transfer değeri yüzde 45,2 arttı.

XRP Büyüme Açısından Önde

XRP, son yedi gündeki aktif adreslerin büyüme yüzdesi açısından önde gelen kripto varlık oldu. Bununla birlikte, rakamlar açısından, üçüncü en büyük kripto varlığın sektörde sadece 10.9 bin adrese sahip olduğunu belirtmek önemli. Bitcoin 726 bin aktif adresle öncülük ederken, Ethereum 293 bin adresle devam etti.

Aktif tedarik açısından, Bitcoin SV, yüzde 20,99’luk büyük bir büyüme yüzdesi ile ilk 20’deki tüm kripto varlıklarını devirdi. Tartışmalı kripto para birimi geçtiğimiz hafta yüzde 300 arttı, bu istatistiklerde önemli rol oynayan bir gelişme olarak yer aldı. XLM ve XRP, aktif tedarik ile ilgili olarak sırasıyla yüzde 26,47 ve yüzde 17,90 olurken, Ethereum yüzde 0,43’lük negatif getiri elde etti.

Ripple, bankacılık protokolü SWIFT ile rekabet etmeyi amaçlayan bir ödeme protokolü ve ağ belirtecidir. Kripto varlığı şu anda Ocak 2018’de gerçekleşen tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu zamana yüzde 94 düştü.

CoinMarketCap verilerine göre XRP  şu an 0.22 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x