Yükleniyor...

XRP’de Fork Tehditinde İlk Somut Adım Atıldı!

Ripple'ın düzenli olarak yaptığı XRP satışları bir süredir yatırımcıları rahatsız ediyor.

Ripple XRP Fork

Ripple’ın düzenli olarak yaptığı XRP satışları bir süredir yatırımcıları rahatsız ediyor. Şirketin XRP satışlarının sonlandırması için Change.org üzerinden bir imza kampanyası başlatılmış ve binlerce imza toplanmıştı. Öte yandan bazı topluluk üyeleri de Ripple’ı XRP’yi fork’lamakla tehdit etmişti. Protokolde güncelleme yapma anlamına gelen fork terimi, bir Blockchain’in kopyalanması ve yeni bir Blockchain’in oluşturulmasını temsil ediyor.

Ripple’ı fork ile tehdit eden topluluk üyelerinden biri ilk somut adımı attı. 100 binden fazla takipçisi bulunan “Crypto Bitlord” adlı bir kullanıcı Discord üzerinden fork’u tartışmak üzere “Ripple One” adında bir kanal oluşturduğunu duyurdu. “Ripple One”ın büyük ihtimalle yeni Ripple kopyasında kullanılacak adı temsil ettiği düşünülüyor.

https://twitter.com/Crypto_Bitlord/status/1172052858138583041

Dün CNN’e açıklamalarda bulunan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse fork’lama tartışmalarıyla ilgili olarak isteyen herkesin açık kaynak XRP defterini fork’layabileceğini ifade etmişti. Garlinghouse ayrıca Ripple’ın XRP satışlarının fiyatı etkilemediğini düşündüğünü belirtmişti.

Ripple’ın toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olduğunu hatırlatan Garlinghouse, bunu büyük miktarlarda BTC’ye sahip olan Bitcoin balinalarına benzetiyor ve nihayetinde Ripple’ın XRP fiyatını etkilemeyeceğinin altını çiziyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x