XRP kritik eşikte: Tamam mı, devam mı? • Coinkolik
Yükleniyor...

XRP kritik eşikte: Tamam mı, devam mı?

Destek bölgesinde sıkışan XRP, BTC düşüşüyle birlikte tehlike çanlarını çalmaya başladı.

Ripple XRP

Destek bölgesinde sıkışan XRP, BTC düşüşüyle birlikte tehlike çanlarını çalmaya başladı.

Uzun süredir iki önemli üssel hareketli ortalama (EMA) içerisinde hareket eden XRP, BTC’nin de etkisiyle aşağı yönlü hareketine başladı. XRP, anlık BTC düşüşüyle birlikte 0,50 dolar desteğini kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC ile Ripple arasındaki davanın ilerleyişine göre fiyatlanan XRP, son günlerde oldukça sessizdi. 50 ve 200 günlük EMA içerisinde kalan XRP, 0,4750 dolar destek bölgesine doğru düşüş trendini başlattı.

XRP grafik analizi

SEC ve Ripple davasındaki gelişmeyle temmuz ayında 0,93 doları aşan XRP, bugünlerde 0,50 dolara tutunmaya çalışıyor. Büyük düşüşe geçen XRP’nin karar aşamasında olduğu görülüyor.

XRP için kritik eşik anlamına gelen 0,50 dolar üzerinde büyük bir savaş veriliyor. Potansiyel alım gücünü henüz gösteremeyen XRP, destek noktasından kafasını kaldırabilmiş değil. Son olarak, 9 Ekim günü yaşanan BTC düşüşü de XRP’yi olumsuz etkiledi.

XRP

Günlük grafikte toparlanma sürecinden oldukça uzak bir görünüm sergileyen XRP, düşüş trendini sürdürüyor. Popüler kripto para XRP, 0,50 dolar desteğini kazanamaması halinde 0,4745 dolar bölgesinde yer alan desteğe kadar düşüş yaşayabilir.

XRP, yükselişe geçmek için iki önemli itici güce ihtiyaç duyuyor. Bunlar, Ripple ve SEC davasındaki olumlu gelişme ve BTC’nin piyasayı yeşillendirme süreci olabilir. Ancak iki etmenin de henüz mümkün olmadığı bugünlerde, XRP’nin destek bölgesinde alıcı bulması gerekiyor. Alıcıların yetersiz kalması halinde, XRP’nin ilk düşüşü 0,4745 dolara ve ikinci geri çekilmesi 0,45 dolar bölgesine olabilir.

Olası toparlanmada ise XRP için 0,52 dolar ve 0,54 dolar bandı ön plana çıkıyor. Bu direnç bölgelerinin aşılması halinde, XRP için sonraki hedef 0,55 dolar olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x