Yield Guild Games (YGG) neden düştü? • Coinkolik
Yükleniyor...

Yield Guild Games (YGG) neden düştü?

Oyun projelerinden birisi olan Yield Guild Games (YGG), yaşadığı güçlü yükseliş dalgasının hemen ardından spekülasyon nedeniyle düşüş yaşadı.

Yield Guild Games YGG

Oyun projelerinden birisi olan Yield Guild Games (YGG), yaşadığı güçlü yükseliş dalgasının hemen ardından spekülasyon nedeniyle düşüş yaşadı.

Play to Earn (P2E) projesi olan Yield Guild Games, uzun süreli düşüşlerin ardından piyasanın dikkatini çeken bir boğa koşusu yaşadı. Proje, Lonca İlerleme Programı (GAP) dördüncü sezonunu tanıtarak ilgiyi üzerine çekti. Yield Guild Games, güçlü yükselişler ve piyasanın iştahıyla birlikte popülerliğini artırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Projenin yaşadığı boğa koşusu, spekülasyonlar sonucunda tamamlandı ve sonrasında YGG’nin fiyatı 0,32 dolar seviyesine kadar indi.

Yield Guild Games (YGG), kurumsalların adımları nedeniyle düştü

Kripto sektöründe oyun projelerinin son zamanlarda verimli olmadığı görülüyor. Ancak birçok proje, kısa süreli yükseliş senaryoları ile yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Bunlardan birisi olan Yield Guild Games (YGG), proje geliştirmeleri kapsamında attığı adımlar ile birlikte son günlerin en çok yükselen kripto parası oldu.

YGG, 3 Ağustos tarihinden itibaren yaşadığı yükseliş ile yüzde 443‘lük bir ivme kazandı. Bu yükseliş, geçtiğimiz hafta YGG’yi zirveye taşıdı. 1 dolar seviyesinden dönen YGG, güncel durumda 0,34 dolar seviyesinde hareket ediyor. Akıllara ise bu düşüşün arkasındaki nedenler geliyor.

Yield Guild Games (YGG)

YGG’nin bu düşüşünün arkasındaki neden olarak ise spekülasyon sonucu yer alıyor. On-chain veri inceleme platformu Lookonchain, YGG tarafındaki hareketliliği kaleme almıştı.

Lookonchain‘in raporuna göre, kurumsal yatırımcılardan DWF Labs elinde bulunan YGG’leri Binance tarafına aktardı. Bu aktarım milyonlarca dolar değerindeydi ve yatırımcıları hareketlendirmeye yetti. Lookonchain’in bir diğer verisinde de Youbi Capital’in Binance’e YGG aktardığı görüldü.

Kurumsalların borsalara YGG taşıması ve bu verilerin yatırımcılara yansıması ile birlikte gelen yüksek satış baskısı, YGG’nin yükselen trendini bozmaya yetti.

Kurumsal isimlerin attığı adımlar, yatırımcıların vereceği tepkiyle doğru orantılı olarak bir spekülasyona dönüşebiliyor ve bunun neticesinde fiyat dalgalanmaları meydana gelebiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x