Yükleniyor...

Zodia 36 Milyon Dolar Fon Topladı

Standard Chartered’ın kripto platformu Zodia, SBI Holding’in liderlik ettiği A serisi finansman turunda 36 milyon dolar fon topladı.

TinyTap fon topladi

Standard Chartered’ın kripto platformu Zodia, SBI Holding’in liderlik ettiği A serisi finansman turunda 36 milyon dolar fon topladı. 

Japon finans şirketi SBI Holding, gerçekleştirdiği yatırım sonrası Zodia’nın ikinci en büyük hissedarı oldu. Finansman turundan önce Londra merkezli Zodia sadece Standard Chartered ve Northern Trust tarafından destekleniyordu ve Standard Chartered firmanın yüzde 90 hissesine sahipti. 

Zodia Orta Doğu’ya Genişlemeyi Planlıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zodia CEO’su Julian Sawyer, bir iştirakin belirli bir seviyeye ulaşmasının ardından dış fon sağlamanın Standard Chartered’ın girişim stratejisinin tipik bir parçası olduğunu vurguladı. Sawyer, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Banka destekli olmak ve bunun getirdiği tüm iyi şeyler stratejimizin bir parçası. Bu tek bir banka olması gerektiği anlamına gelmiyor.” 

Zodia aldığı yeni finansmanla, stake edilmiş ETH de dahil olmak üzere desteklenen kripto para birimlerinin miktarını artırmayı planlıyor. Firma ayrıca yeni topladığı fonları, Avrupa ve Asya’daki mevcut pazarların ötesinde coğrafi genişleme için kullanmayı amaçlıyor. Özellikle Orta Doğu’daki fırsatlar ile ilgilenen şirket, düzenleyici belirsizlik nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nden uzak durmayı düşünüyor. 

Sawyer, Amerika Birleşik Devletleri’nde hangi kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak kabul edilmesi gerektiği konusunda büyük bir düzenleyici eksikliği olduğunu belirtti. CEO: “ABD’nin bu netliği yaratmasını umuyoruz. Ancak şu anda önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde bunun ne olacağını görmenin zor olduğunu söylemek doğru olur” diye ekledi. 

Birleşik Krallık’ın en büyük bankalarından biri olan Standard Chartered, ilk olarak Bitcoin gibi kripto para birimleri için kurumsal saklama hizmeti planlarını duyurmuştu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x