Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri 600 Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi için 7 Dolar Ödendi!

600 Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi için 7 Dolar Ödendi!

ABONE OL:google-news

Kripto para borsası Binance son birkaç gündür Bitcoin fonlarını soğuk depolamaya taşıyor. Bu taşıma sonrası doğal olarak dikkat çekici büyük Bitcoin transferleri gerçekleşti. Gerçekleşen işlemlerin dikkat çeken yönü ise transfer edilen fonların miktarları karşılığında oluşan transfer ücretleri oldu.

İlk işlem 550211 numaralı blokta gerçekleşti ve işlem miktarı 1 milyon doların üzerindeydi. Bu işlem için Binance 8 dolardan biraz fazla ücret ödedi. İşlem yalnızca 1550 bayt’tan büyük olmadığından dolayı ücretin normale göre “yüksek” olmasının nedeni büyük olasılıkla işlem hızıyla ve ağ etkinliği ile ilgiliydi.

CoinMetrics.io’dan Antoine Le Calvez tarafından tespit edilen diğer işlem ise büyüklüğü açısından daha dikkate değer, ancak transferi yapılan işlem miktarına dayanmayan işlem ücreti dikkate değer.

550155 numaralı blokta yapılan ikinci işlem 5981 bayttan oluşuyor ve işlem ücreti yalnızca 7,11 dolar. İşlemin gerçekleştiği anda gönderilen Bitcoin’in değeri ise yaklaşık 600 milyon dolar.

Binance Transfer Ücreti

Soğuk depolama cüzdanı ile aynı güvenliğe sahip bir bankacılık ürün bulunmuyor. Soğuk depolama cüzdanı internet üzerinden blok zincirine bağlantılı değildir. Bu nedenle hiçbir aracı siz istemedikçe kişisel servetinize doğrudan erişim sağlayamaz. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’ın Bitcoin fonlarını soğuk depolama cüzdanına taşımasının nedenide tam olarak güvenlik kaygıları olarak ele alınabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar