Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanı’ndan Bitcoin (BTC) Fiyatını Yükseltebilecek Açıklama

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD’nin yeni tip koronavirüs (Covid-19) etkilerini azaltabilmesi için daha fazla teşviğe ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

abd hazine bakani ndan bitcoin fiyatini yukseltebilecek aciklama

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD’nin yeni tip koronavirüs (Covid-19) etkilerini azaltabilmesi için daha fazla teşviğe ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD ekonomisinin yeni tip koronavirüsün yarattığı ekonomik krizin olumsuz etkilerinden toparlanabilmesi için hızlı bir biçimde mali teşviğe ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bakan, Temsilciler Meclisi Başkanı NancyPelosi ile teşvik paketi üzerine görüşüleceğini ifade etti.

“Hala Ek Desteğe İhtiyaç Var”

Mnuchin, karantinadan sonra iş aktivitesinin yeniden başlamasına ve ekonominin hafif de olsa toparlanmasına rağmen hala bazı kısımların ek desteğe ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Bakan, yeni bir tekliften ziyade beklemeye alınan teklifin tekrar görüşülebileceğini söyledi. Mnuchin, şu ifadeleri kullandı:

“Acil olarak Amerikan çalışanlarına rahatlama sağlayacak bir paket oluşturacağız.”

Teşvik paketi görüşmeleri 1 ay önce sonlandırılmıştı. O zamandan bu zamana demokratlar ve cumhuriyetçiler arasında herhangi bir görüşme gerçekleşmedi.

Analistlere göre bu açıklamaların ardından altının ve gümüşün onsu başta olmak üzere Bitcoin (BTC) fiyatı da artışa geçebilir. Daha önce de bildirdiğimiz gibi bir önceki teşvik paketleri, kripto para piyasasının ve altınıncanlanmasını sağlamıştı. Analistlere göre bu tip paketler Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değerini önemli ölçülerde arttırabilir. Hatırlarsınız, ABD’nin yaptığı ilk yardımların çoğu Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım olarak akmıştı. Yatırımcıların çoğu, Fed ve diğer merkez bankalarının teşvik önlemleri nedeniyle Bitcoin’e yönelmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x