Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Yatırım ABD'nin En Popüler Kripto Para Borsası Doğrudan Listeleme Aracılığıyla Halka Açılacak

ABD’nin En Popüler Kripto Para Borsası Doğrudan Listeleme Aracılığıyla Halka Açılacak

ABONE OL:google-news

ABD’nin ve dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in bir süredir halka arz olmaya hazırlandığı biliniyordu. Coinbase, doğrudan listeleme yoluyla halka açılmayı planladığını duyurdu.

2012 yılında kurulan ve dünyanın sayılı kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, kripto para piyasasında 2020 ve 2021 yıllarında kaydedilen yükselişlerle birlikte gelirlerini bir hayli arttırdı. Bu nedenle 2021 yılında halka arz olması beklenen Coinbase, bu yılın en çok umut vadeden IPO’ları arasında yer alıyor.

San Francisco merkezli Coinbase, kripto para piyasasının yeniden canlamasıyla halka arz planlarını hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde “Hakkımızda” sayfasındaki verileri güncelleyen Coinbase, toplam müşteri varlıklarının 90 milyar doların üzerine, doğrulanmış kullanıcı sayısının ise 43 milyonun üzerine yükseldiğini açıklamıştı.

Öte yandan doğrudan listeleme aracılığıyla halka açılmayı planlayan tek şirket Coinbase değil. Daha önce Spotify, Slack, Palantir ve Asana gibi önde gelen platformlar doğrudan listeleme yoluyla halka arz olmuştu. Popüler oyun Roblox’un da bu yılın sonlarında doğrudan listeleme aracılığıyla halka açılması bekleniyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar