Madencilik şirketi Bitmain'den Core Scientific hamlesi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Madencilik şirketi Bitmain’den Core Scientific hamlesi!

Bitcoin madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain, iflas eden Core Scientific'e 54 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor Bitmain, Aralık ayında Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulunan Texas merkezli madencilik şirketinin güncel anlaşmalarının yanı sıra bugün yatırım yaptığını duyurdu.

madencilik

Bitcoin madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain, iflas eden Core Scientific‘e 54 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor

Bitmain, Aralık ayında Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulunan Texas merkezli madencilik şirketinin güncel anlaşmalarının yanı sıra bugün yatırım yaptığını duyurdu. Şirket yaptığı açıklamada, kripto madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain‘in Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific‘e 53,9 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Madencilik şirketleri, birbirlerine güveniyorlar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Teksas merkezli Bitcoin madencilik firması, yaptığı açıklamada, Bitmain’den gelen yatırımın, iki firmanın bir tedarik sözleşmesi kapsamında “uzun süredir devam eden ilişkilerini” genişletmeyi hedeflemesi nedeniyle geldiğini söyledi. Her iki firma da yeni Bitcoin madencilik makinelerinin satın alınmasını finanse etmek için özsermaye ve nakit kombinasyonu üzerinde anlaştı. 

Açıklamaya göre, satın alma anlaşması kapsamında Bitmain, Aralık ayında Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulunan Core Scientific’e 23,1 milyon dolar nakit ve 53,9 milyon dolar Core Scientific adi hisse senedi karşılığında 27.000 Bitcoin madencilik sunucusu sağlamayı planlıyor .


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x